با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

هارمونی کاغذ دیواری با دکوراسیون

#1
 ست کردن کاغذ دیواری با دکوراسیون داخلی

 
همانطور که در مقاله "خرید کاغذ دیواری" گفته شد، یکی از معیارهای انتخاب کاغذ دیواری، هماهنگی کاغذ دیواری با دکوراسیون است. در مقاله "هماهنگی کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی" درباره انتخاب کاغذ دیواری که با رنگ و سبک کلی دکوراسیون هماهنگی داشته باشد، صحبت کردیم و چند نمونه عکس از پروژه های دکوراسیون داخلی که به خوبی کاغذ دیواری را ست کرده بود ارائه کردیم. در این مقاله به تفصیل درباره این مقوله صحبت خواهیم کرد و جنبه های فنی و هنری دکوراسیون داخلی را که کاغذ دیواری در آن نقش مهمی دارد، بررسی می کنیم.
 
هماهنگی کاغذ دیواری با سبک دکوراسیون
دکوراسیون داخلی در سبک های کلاسیک، سنتی، ساده و مدرن تعریف شده است. هر سبک زیبایی خاص خود را داشته و بر اساس اصول آن پیاده سازی می شود. برای اجرای دکوراسیون داخلی اصولی اول باید سبک دکوراسیون را بر حسب سلیقه و شرایط انتخاب کنید. سپس تمام المان ها و متریال دکوراسیون را در آن سبک انتخاب کنید. مطمئنا مبلمان راحتی با پرده های کلاسیک مخملی هماهنگی ندارد و کاغذ دیواری طرح سنگ با مبلمان استیل ست نمی شود.
 
هارمونی کاغذ دیواری با پرده
پرده در دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی نقش مهمی دارد و در زیبایی و شیک شدن فضا بسیار تاثیرگذار است. در انتخاب پرده و برای آنکه با دکوراسیون هارمونی داشته باشد، باید به بافت، پارچه، رنگ، مدل و طول آن دقت کنید.
پرده های ساده که پارچه و متریال کمتری در آن به کار رفته است، معمولا مدل های ساده و رنگ های مدرن تری دارند. این پرده ها با کاغذ دیواری های مدرن، کاغذ دیواری های سه بعدی و کاغذ دیواری های ساده ست می شود. عکس زیر را مشاهده کنید:
 
[تصویر:  %D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%...%D9%87.jpg]
 
 
در دکوراسیون سنتی و کلاسیک، از پرده های مجلل و سلطنتی استفاده می شود که چندین لایه پارچه مختلف در آن به کار رفته است. سبک پرده نیز کلاسیک است و تقارن دارد. پارچه ها از جنس مخمل و جیر زخیم است و پارچه تور آن نقش دار است. رنگ های به کار رفته در پرده های این سبک معمولا آبی نفتی، سورمه ای، شکلاتی، طلایی، بژ، صورتی و سبز یشمی است. این پرده های معمولا آویزهای زیاد و متعددی دارند. با اینکه ممکن است این سبک قدیمی به نظر برسد، ولی تولید پرده در ایران پیشرفت خوبی داشته و پرده های کلاسیک جدید با دکوراسیون امروزی هماهنگی دارد. خوشبختانه انواع کاغذ دیواری کلاسیک وجود دارد که می توان با این پرده ها ست کرد. اگر رنگ کاغذ دیواری را با پرده های کلاسیک ست کنید، هارمونی بسیار زیبایی ایجاد می شود. نمونه های زیر را مشاهده کنید:[تصویر:  %D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87_%D8%B3%D9%84%D8...%DB%8C.jpg]
[تصویر:  %D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%...%D9%84.jpg]
 

هارمونی کاغذ دیواری با مبلمان
هیچ دکوراسیونی بدون مبلمان کامل نمی شود. مبلمان بسیار متنوع است و مطابق با هر سلیقه ای وجود دارد. علارغم تنوع زیاد، دو طرح اصل برای مبلمان وجود دارد. مبلمان راحتی که به ست مبلمان ساده، مدرن و راحت گفته می شود، برای دکوراسیون مدرن و ساده مناسب است. انواع کاغذ دیواری ساده، سه بعدی، هندسی و مدرن در فضای دکوراسیون داخلی ساده با این مبلمان ست می شود.
ولی مبلمان استیل در دکوراسیون کلاسیک به کار می رود و با پرده های چند لایه و مجلل و کاغذ دیواری های طرح کلاسیک ست می شود. این سبک دکوراسیون و مبلمان به فضای بیشتری نیاز دارد.

 [تصویر:  %D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%...%DB%8C.jpg]
[تصویر:  %D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%...%D8%B3.jpg]
 

هارمونی کاغذ دیواری با پارکت- لمینت
پارکت لمینت یکی از بهترین متریال دکوراسیون داخلی است که در هر خانه ای به کار رود، تغییر زیادی در زیبایی ایجاد می کند. با اینکه پارکت لمینت از جنس چوب است و روکش روی آن نیز معمولا طرح چوب دارد، در هر دکوراسیونی به کار می رود. طرح و رنگ چوب معمولا برای دکوراسیون کلاسیک توصیه نمی شود. ولی پارکت لمینت ها در تنوع رنگی زیاد و به صورت مات و براق وجود دارند. پارکت لمینت سفید، قهوه ای تیره و کرم روشن که طرح چوب کمتری دارند، برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است.
در دکوراسیون مدرن یا ساده که معمولا در آپارتمان ها به کار می رود، می توان بر اساس سلیقه و هارمونی رنگی با کاغذ دیواری و مبلمان هر پارکت لمینتی را انتخاب کرد.

 [تصویر:  %D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%...%DB%8C.jpg]
 
 
پاسخ
#2
 
یک ترکیب متداول در دکور دیوارها این است که روی یک یا چند دیوار کاغذ دیواری نصب می شود و سایر دیوارها رنگ معمولی دارد. این ترکیب با اینکه به اندازه دکوراسیون تمام کاغذ دیواری زیبا نیست، اما کمی از نظر هزینه به صرفه تر است. البته هزینه آن بستگی به این دارد که کاغذ دیواری و رنگ را با چه کیفیتی انتخاب می کنید. در این مقاله به مزایا و معایب ترکیب کاغذ دیواری و رنگ در دکوراسیون می پردازیم.
 
رنگ یا کاغذ دیواری
در مقاله "رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری"، درباره مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ دیوار صحبت شد. در واقع دلیل محبوبیت کاغذ دیواری و تنوع زیادی که در آن بوجود آمده است، نیز همین ویژگی های مثبتی است که نسبت به رنگ دیوار دارد. کاغذ دیواری دوامی به مراتب بیش از رنگ دارد، دوده و چرک جذب نمی کند (اگر با کیفیت باشد)، قابل شستشو با آب و مواد شوینده است، مثل رنگ نمیریزد و نمونه های مرغوب آن پاره نیز نمی شود، نصب آن تمیز و بدون بو است و بیش از یک روز طول نمی کشد. از طرفی تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری حتی اگر کاغذدیواری ساده باشد، با رنگ قابل مقایسه نیست. کاغذ دیوار های ساده در خود انواع مختلف بافت را دارند، بعضا متالیک یا اکلیل دار هستند و در نور می درخشند و رنگ های آنها تنوعی بی نظیر دارد. تمام این مزایا به علاوه پیشرفت صنعت دکوراسیون و معماری داخلی به طور کلی باعث افزایش محبوبیت کاغذ دیواری نسبت به رنگ شده است.مقایسه قیمت کاغذ دیواری و رنگ
همانطور که در مقاله "قیمت کاغذ دیواری" اشاره شد، قیمت کاغذ دیواری های مختلف بر حسب کیفیت و کشور سازنده با هم تفاوت دارد. در حال حاضر بعضی کاغذ دیواری های چینی که از نظر کیفیت بسیار ضعیف است و ضخامت آن مثل روزنامه بوده و به راحتی پاره می شود، قیمتی معادل بدترین انواع رنگ دارد. از طرفی کاغذ دیواری های اروپایی که برندهایی مثل Esprit و Roberto Cavalli  تولید می کنند، بسیار گران قیمت است. اگر می خواهید یک کاغذ دیواری با کیفیت عالی و قیمتی مناسب نصب کنید، قیمت آن تقریبا متری 4 هزار تومان بیشتر از رنگ با کیفیت عالی است. این اختلاف هزینه در یک سالن مثلا 30 متری (مساحت کف سالن)، 200 تا 250 هزار تومان می شود. به همین دلیل اگر این اختلاف هزینه برای شما قابل قبول است، نصب کاغذ دیواری در تمام دیوارهای فضا (بخصوص سالن پذیرایی) بسیار شیک تر و زیباتر از ترکیب کاغذ دیواری و رنگ خواهد شد.
 
استفاده از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری
با اینکه گفته شد استفاده از کاغذدیواری طرح دار و ساده بسیار زیباتر از ترکیب کاغذ دیواری و رنگ است،  گاهی اوقات پیش می آید که افرادی خانه را رنگ کرده و سپس تصمیم به اجرای کاغذ دیواری می گیرند. یا می خواهند بعضی از دیوارهای منزل را با استفاده از کاغذ دیواری از فضای تمام رنگ مجزا کنند. در این مواقع تصمیم به ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی می گیرند. در این ترکیب بخصوص اگر در سالن یا لابی اجرا شود، یک یا دو دیوار را که دیوار های اصلی به حساب می آید و زیاد در دید قرار دارد، کاغذ دیواری نصب می کنند. به عنوان مثال دیوار پشت مبلمان در پذیرایی یا دیوار پشت تلویزیون برای نصب کاغذ دیواری پتانسیل بهتری دارد.
در این موارد رنگ زمینه کاغذ دیواری باید بسیار نزدیک به رنگ سایر دیوارها باشد تا بیشترین هارمونی را بوجود بیاورد. اما طرح کاغذ دیواری بنا به سلیقه افراد می تواند کلاسیک، مدرن، فانتزی یا سه بعدی باشد و از نظر طرح محدودیتی وجود ندارد. برای انتخاب مدل کاغذ دیواری، به مقاله های "طرح و مدل کاغذ دیواری" و "هماهنگی کاغذ دیواری و دکوراسیون" مراجعه کنید.[img=650.166666x370.166666]http://s8.picofile.com/file/8282044150/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8_%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0_%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF.jpg[/img]

چه دیوارهایی مناسب نصب کاغذ دیواری است؟
وقتی تصمیم گرفتید که تنها یک دیوار را کاغذ دیواری بزنید، دیوار باید دیوار اصلی اتاق باشد. چند نمونه دیوار مناسب نصب کاغذ دیواری در زیر آورده شده است:
3-     دیوار پشت میز نهار خوری
5-     دیوار پشت میز کار[img=500.166666x400.166666]http://s9.picofile.com/file/8282050184/%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0_%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D9%BE%D8%B4%D8%AA_%D8%AA%D8%AE%D8%AA.jpg[/img]


معایب ترکیب کاغذ دیواری و رنگ
1-     عدم هماهنگی رنگ
با اینکه سعی می شود رنگ زمینه کاغذ دیواری هر چه بیشتر به رنگ دیوار نزدیک باشد، به هر حال اختلاف رنگ مشهود خواهد بود. معمولا در آلبوم های کاغذ دیواری، بعد از هر نمونه کاغذ دیواری طرح دار، یک یا چند نمونه کاغذدیواری ساده که با آن هماهنگ است قرار می دهند. این کاغذ دیواری های ساده که در خود طرح بافت دارند یا متالیک هستند، هماهنگی و هارمونی بی نظیری با نمونه طرح دار آن دارد که به هیچ وجه نمی توان آنرا با رنگ درآورد.
2-     عدم هماهنگی جنس
عدم هماهنگی جنس کاغذ دیواری که پی وی سی است با رنگ دیوار به شدت از زیبایی دکوراسیون می کاهد. به طوری که بعضی اوقات (بخصوص اگر کاغذ دیواری جنس خوبی نداشته باشد) رنگ کامل خیلی بهتر از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری دیده می شود.
3-     کم شدن جلوه کاغذ دیواری
یک از جلوه های اصلی کاغذ دیواری هارمونی زیبایی است که در دکوراسیون ایجاد می کند. کاغذ دیواری های ساده کمابیش طرح های ریزی دارد که باعث می شود کاغذ دیواری ساده و طرح دار علاوه بر رنگ، هماهنگی سبک و مدل هم داشته باشد. این جلوه با ترکیب کاغذ دیواری و رنگ از بین می رود. همچنین کاغذ دیواری با مبلمان و پرده نیز هماهنگی دارد که این تناسب به هیچ وجه در رنگ وجود ندارد. چون رنگ صرفا یک پوشش برای دیوار است و هیچ هماهنگی و زیبایی ندارد.
4-     اختلاف سطح در دیوار
کاغذ دیواری باکیفیت سه تا 5 میلیمتر ضخامت دارد. وقتی روی دیوار نصب می شود، 3 تا 5 میلیمتر جلوتر از رنگ قرار می گیرد. گرچه این اختلاف با نگاه کردن از روبرو مشخص نمی شود، وقتی از کنار نگاه کنید، اختلاف ارتفاع به خوبی مشخص می شود و از زیبایی کار می کاهد.
 
با اینکه ترکیب کاغذ دیواری و رنگ به زیبایی کاغذ دیواری کامل نیست، ولی همانطور که گفته شد در بعضی دیوارها در فضاهای خاص به کار می رود و زیباست. به همین دلیل اگر دوست دارید از این ترکیب استفاده کنید، تنها توصیه این است که کاغذ دیواری را مرغوب انتخاب کنید. 
پاسخ
#3
 
سبک معماری و دکوراسیون داخلی کلاسیک که از زمان رم باستان مورد استفاده بوده است، مبتنی بر نظم، تقارن و تعادل است. این سبک در قرن 17 میلادی دوباره به معماری و معماری داخلی راه پیدا کرد و تا امروز هم طرفدار خاص خود را دارد. از مزایای سبک کلاسیک همیشگی بودن آن است. به این معنا که هرگز کهنه نشده و از مد نمی افتد. سبک و استایل کلاسیک، لاکجری به حساب آمده و استفاده از آن در هر خانه نشانی از ثروت و رفاه است. این ارتباط دوطرفه بین دکوراسیون کلاسیک و ثروت سالهاست که در کشورهای غربی و نیز در ایران وجود دارد. یک دلیل این ارتباط کیفیت متریال کلاسیک است. اصولا سبک کلاسیک در هر هنر (صنعت مد، معماری، دکوراسیون) با متریال با کیفیت تعریف می شود و به همین دلیل هزینه آن بیشتر است.


تاریخچه دکوراسیون کلاسیک
همانطور که گفته شد سبک کلاسیک به شدت از روم و یونان باستان الهام می گیرد. کلاسیک گرایی در قرن 17 میلادی در فرانسه آغاز شد و به سرعت در تمام اروپا رواج یافت. سبک کلاسیک که بیشتر توسط طبقه اشراف مورد استفاده قرار می گرفت به مدت دو قرن و تا قبل ظهور مدرنیسم، یگانه سبک استفاده شده در معماری بود.
با اینکه سبک معماری و دکوراسیون کلاسیک، یکپارچه و مشخص است، ولی در هر کشور و فرهنگ المان های خاصی به آن اضافه شده است. به عنوان مثال، در فرانسه از لوسترهای لاکجری و در انگلستان از دکوراسیون ساده چوبی استفاده می شد. روسیه نیز در عصر ملکه کاترین معماری کلاسیک متقارن و هارمونیک را دنبال کرد.ویژگی های دکوراسیون کلاسیک
کلاسیک سبکی همیشگی است و تاریخ زوالی ندارد. المان ها در این سبک ساده و طراحی به صورت متقارن بوده وهارمونی رنگ و طرح به شدت در آن رعایت می شود. از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاده کرد:
1-     سادگی، تقارن، نظم و یکپارچگی کلید اصلی است.
2-     رنگ ها و طرح به شدت هارمونی دارد و المان های متضاد در آن به کار نمی رود.
3-     تمرکز دکوراسیون در یک قسمت از فضا مثلا شمینه یا میز نهارخوری قرار دارد.
4-     از متریال طبیعی مثل چوب و سنگ در دکوراسیون استفاده می شود.
5-     رنگ ها بیشتر از طبیعت الهام گرفته شده است. رنگ های کرم، قهوه ای، سبز، آبی و سفید در این سبک زیاد به کار می رود. رنگ ها عمدتا بسیار روشن است.
6-     از پارچه و متریال بسیار باکیفیت استفاده می شود.
7-     لوازم دکوری آنتیک و پرده های سبک قدیمی زیاد به کار می رود.
 
کاغذ دیواری و دکوراسیون
در مقاله "هماهنگی کاغذ دیواری و دکوراسیون" به کاغذ دیواری های کلاسیک و مبلمان و پرده هماهنگ با آن اشاره شد. در دکوراسیون کلاسیک در ایران، از مبلمان استیل و لاکجری و پرده های مخمل چند لایه با تور استفاده می شود. بهترین کاغذ دیواری که می توان با این مبلمان و پرده ست کرد، ترکیب کاغذ دیواری کلاسیک و ساده است.
بیشترین کاربرد کاغذ دیواری ساده در ست کردن آن با کاغذ دیواری های طرح دار در فضاهای مختلف است. کاغذ دیواری طرح دار حتی اگر به رنگ ملایم باشد، نمی تواند برای دکور همه دیوارها به کار رود، بلکه باید آنرا با کاغذ دیواری ساده همرنگ آن ست کرد. کاغذ دیواری طرح دار معمولا روی دیوار اصلی پشت مبلمان، کنار میز نهار خوری، پشت تخت یا روبروی تخت و دیوار پشت تلویزیون به کار می رود. می توان روی دیوارهای روبروی هم در سالن و اتاق کاغذ دیواری طرح دار نصب کرد، ولی دیوارهای کنار دیوار طرح دار باید حتما کاغذ دیواری ساده داشته باشد.
در دکوراسیون کلاسیک، کاغذ دیواری را می توان روی تمام دیوار را روی قاب های گچی که روی دیوار درست شده است، نصب کرد. قاب ها گچی معمولا در سالن های بزرگ و تالارها وجود دارد و در فضاهای کوچک مثل سالن پذیرایی آپارتمان کاربرد ندارد. [img=496.166666x330.166666]http://s5.picofile.com/file/8283396850/%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0_%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9_%D8%AF%D8%B1_%D9%82%D8%A7%D8%A8_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82.jpg[/img]

طرح کلاسیک کاغذ دیواری
کاغذ دیواری های کلاسیک همیشه وجود دارد و هرگز از مد کنار نمی رود. به همین دلیل تقریبا در تمام آلبوم های کاغذ دیواری می توان نمونه هایی از کاغذ دیواری کلاسیک را پیدا کرد.
رایج ترین طرح کلاسیک کاغذ دیواری، طرح داماسک است که در بسیاری از آلبوم های کاغذ دیواری با رنگ ها و شکل های مختلف وجود دارد. کاغذ دیواری طرح داماسک (که به اشتباه به آن کاغذ دیواری داماس می گویند)، طرحی گلدار به شکل اشک است و می تواند به صورت پراکنده یا پر در سطح کاغذ دیواری وجود داشته باشد. در زیر یک نمونه کاغذ دیواری داماسک را مشاهده می کنید:[img=480.166666x400.166666]http://s1.picofile.com/file/8283397850/9806_2_%D9%86%D9%86%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7.jpg[/img]

یک طرح دیگر کلاسیک کاغذ دیواری، طرح های منحنی در هم مانند طرح ابر است. در زیر یک نمونه از این کاغذ دیواری به کار رفته در اتاق خواب را مشاهده می کنید:[img=500.166666x400.166666]http://s6.picofile.com/file/8283398384/%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9_%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82_%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3.jpg[/img]

جنس کاغذ دیواری کلاسیک
اساسا هر چیز که در سبک کلاسیک تولید شود اعم از لباس، کفش، مبلمان، پرده و غیره با بهترین کیفیت ممکن ساخته می شود. دکوراسیون سبک کلاسیک از قدیم توسط افراد ثروتمند استفاده می شده و امروزه نیز چنین است. به همین دلیل کیفیت بالا ویژگی اصلی متریال دکوراسیون کلاسیک است. کاغذ دیواری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کاغذ دیواری مدل کلاسیک باید کیفیت بالایی داشته باشد.
در حال حاضر طرح ها و کیفیت کاغذ دیواری آنقدر متنوع است که می توانید انواع کاغذ دیواری بی کیفیت تولید چین در سبک کلاسیک پیدا کنید. اما به خاطر داشته باشید که به کار بردن این کاغذ دیواری ها روی دیوار نه تنها زیبایی ندارد، بلکه تاثیر بدی روی تمام دکوراسیون می گذارد. به همین دلیل اگر دوست دارید کاغذ دیواری طرح کلاسیک استفاده کنید، باید در انتخاب کاغذ دیواری با کیفیت دقت لازم را به عمل آورید.

پاسخ
#4
 
سبک معماری و دکوراسیون داخلی کلاسیک که از زمان رم باستان مورد استفاده بوده است، مبتنی بر نظم، تقارن و تعادل است. این سبک در قرن 17 میلادی دوباره به معماری و معماری داخلی راه پیدا کرد و تا امروز هم طرفدار خاص خود را دارد. از مزایای سبک کلاسیک همیشگی بودن آن است. به این معنا که هرگز کهنه نشده و از مد نمی افتد. سبک و استایل کلاسیک، لاکجری به حساب آمده و استفاده از آن در هر خانه نشانی از ثروت و رفاه است. این ارتباط دوطرفه بین دکوراسیون کلاسیک و ثروت سالهاست که در کشورهای غربی و نیز در ایران وجود دارد. یک دلیل این ارتباط کیفیت متریال کلاسیک است. اصولا سبک کلاسیک در هر هنر (صنعت مد، معماری، دکوراسیون) با متریال با کیفیت تعریف می شود و به همین دلیل هزینه آن بیشتر است.


تاریخچه دکوراسیون کلاسیک
همانطور که گفته شد سبک کلاسیک به شدت از روم و یونان باستان الهام می گیرد. کلاسیک گرایی در قرن 17 میلادی در فرانسه آغاز شد و به سرعت در تمام اروپا رواج یافت. سبک کلاسیک که بیشتر توسط طبقه اشراف مورد استفاده قرار می گرفت به مدت دو قرن و تا قبل ظهور مدرنیسم، یگانه سبک استفاده شده در معماری بود.
با اینکه سبک معماری و دکوراسیون کلاسیک، یکپارچه و مشخص است، ولی در هر کشور و فرهنگ المان های خاصی به آن اضافه شده است. به عنوان مثال، در فرانسه از لوسترهای لاکجری و در انگلستان از دکوراسیون ساده چوبی استفاده می شد. روسیه نیز در عصر ملکه کاترین معماری کلاسیک متقارن و هارمونیک را دنبال کرد.
 
ویژگی های دکوراسیون کلاسیک
کلاسیک سبکی همیشگی است و تاریخ زوالی ندارد. المان ها در این سبک ساده و طراحی به صورت متقارن بوده وهارمونی رنگ و طرح به شدت در آن رعایت می شود. از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاده کرد:
1-     سادگی، تقارن، نظم و یکپارچگی کلید اصلی است.
2-     رنگ ها و طرح به شدت هارمونی دارد و المان های متضاد در آن به کار نمی رود.
3-     تمرکز دکوراسیون در یک قسمت از فضا مثلا شمینه یا میز نهارخوری قرار دارد.
4-     از متریال طبیعی مثل چوب و سنگ در دکوراسیون استفاده می شود.
5-     رنگ ها بیشتر از طبیعت الهام گرفته شده است. رنگ های کرم، قهوه ای، سبز، آبی و سفید در این سبک زیاد به کار می رود. رنگ ها عمدتا بسیار روشن است.
6-     از پارچه و متریال بسیار باکیفیت استفاده می شود.
7-     لوازم دکوری آنتیک و پرده های سبک قدیمی زیاد به کار می رود.
 
کاغذ دیواری و دکوراسیون
در مقاله "هماهنگی کاغذ دیواری و دکوراسیون" به کاغذ دیواری های کلاسیک و مبلمان و پرده هماهنگ با آن اشاره شد. در دکوراسیون کلاسیک در ایران، از مبلمان استیل و لاکجری و پرده های مخمل چند لایه با تور استفاده می شود. بهترین کاغذ دیواری که می توان با این مبلمان و پرده ست کرد، ترکیب کاغذ دیواری کلاسیک و ساده است.
بیشترین کاربرد کاغذ دیواری ساده در ست کردن آن با کاغذ دیواری های طرح دار در فضاهای مختلف است. کاغذ دیواری طرح دار حتی اگر به رنگ ملایم باشد، نمی تواند برای دکور همه دیوارها به کار رود، بلکه باید آنرا با کاغذ دیواری ساده همرنگ آن ست کرد. کاغذ دیواری طرح دار معمولا روی دیوار اصلی پشت مبلمان، کنار میز نهار خوری، پشت تخت یا روبروی تخت و دیوار پشت تلویزیون به کار می رود. می توان روی دیوارهای روبروی هم در سالن و اتاق کاغذ دیواری طرح دار نصب کرد، ولی دیوارهای کنار دیوار طرح دار باید حتما کاغذ دیواری ساده داشته باشد.
در دکوراسیون کلاسیک، کاغذ دیواری را می توان روی تمام دیوار را روی قاب های گچی که روی دیوار درست شده است، نصب کرد. قاب ها گچی معمولا در سالن های بزرگ و تالارها وجود دارد و در فضاهای کوچک مثل سالن پذیرایی آپارتمان کاربرد ندارد. در زیر نمونه هایی از نصب کاغذ دیواری را درون قاب های روی دیوار می بینید:
 
[تصویر:  %DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0_%D8%AF%DB%8C%D9...%D9%82.jpg]طرح کلاسیک کاغذ دیواری
کاغذ دیواری های کلاسیک همیشه وجود دارد و هرگز از مد کنار نمی رود. به همین دلیل تقریبا در تمام آلبوم های کاغذ دیواری می توان نمونه هایی از کاغذ دیواری کلاسیک را پیدا کرد.
رایج ترین طرح کلاسیک کاغذ دیواری، طرح داماسک است که در بسیاری از آلبوم های کاغذ دیواری با رنگ ها و شکل های مختلف وجود دارد. کاغذ دیواری طرح داماسک (که به اشتباه به آن کاغذ دیواری داماس می گویند)، طرحی گلدار به شکل اشک است و می تواند به صورت پراکنده یا پر در سطح کاغذ دیواری وجود داشته باشد. در زیر یک نمونه کاغذ دیواری داماسک را مشاهده می کنید:
[تصویر:  9806_2_%D9%86%D9%86%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7.jpg]

جنس کاغذ دیواری کلاسیک
اساسا هر چیز که در سبک کلاسیک تولید شود اعم از لباس، کفش، مبلمان، پرده و غیره با بهترین کیفیت ممکن ساخته می شود. دکوراسیون سبک کلاسیک از قدیم توسط افراد ثروتمند استفاده می شده و امروزه نیز چنین است. به همین دلیل کیفیت بالا ویژگی اصلی متریال دکوراسیون کلاسیک است. کاغذ دیواری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کاغذ دیواری مدل کلاسیک باید کیفیت بالایی داشته باشد.
در حال حاضر طرح ها و کیفیت کاغذ دیواری آنقدر متنوع است که می توانید انواع کاغذ دیواری بی کیفیت تولید چین در سبک کلاسیک پیدا کنید. اما به خاطر داشته باشید که به کار بردن این کاغذ دیواری ها روی دیوار نه تنها زیبایی ندارد، بلکه تاثیر بدی روی تمام دکوراسیون می گذارد. به همین دلیل اگر دوست دارید کاغذ دیواری طرح کلاسیک استفاده کنید، باید در انتخاب کاغذ دیواری با کیفیت دقت لازم را به عمل آورید.
 
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی رنگ ها و هارمونی رنگ ها و ترکیب آن ها naghaship 0 158 1396/5/7، 04:52 عصر
آخرین ارسال: naghaship
  نکاتی که باید در مورد فرش در دکوراسیون غذاخوری بدانید masterina 0 188 1396/4/27، 01:33 صبح
آخرین ارسال: masterina
  کمد دیواری ریلی با در های ساده saman tavasoli 0 296 1396/4/1، 11:59 عصر
آخرین ارسال: saman tavasoli
  دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک nazkhatooon 0 128 1396/3/30، 05:30 عصر
آخرین ارسال: nazkhatooon
  دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک janaaa 1 163 1396/3/20، 06:40 عصر
آخرین ارسال: amir mansoorکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان