با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

نگاهی به دکوراسیون داخلی آشپزخانه

#1
در ميان فضاهاي متفاوت خانه جايي که کمترين توجهي در امر دکوراسیون داخلی منزل  به آن مي شود آشپزخانه است که از سوي طراحان داخلي «قلب خانه» لقب گرفته است. 


با اينکه امروزه آشپزخانه به دليل ميزان وقتي که اعضاي خانواده در آن سپري مي کنند يکي از اصلي ترين فضاهاي خانه محسوب مي شود ولي همچنان تمرکز اعضاي خانواده در ايجاد فضايي مطلوب براي زندگي متوجه اتاق نشيمن است. اگر کمي با دقت و حوصله به اين موضوع بنگريد متوجه خواهيد شد که چرا اين سال ها حضور خانواده ها در رستوران ها پررنگ تر از سابق شده است و مطمئناً علت به مرز نهايت رسيدن فروش مراکز تهيه غذا را خواهيد فهميد، وقتي کدبانوي منزل مجبور به کار در يک مطبخ معمولي و غير جذاب است چطور مي تواند براي پخت و پز حوصله به خرج دهد. 


همان طور که برقراري تناسب ميان دو عنصر رنگ و نور در کارکرد مناسب، زيبايي بصري، هارموني فضايي و انتقال انرژي مثبت ديگر اتاق هاي منزل نقش دارد، در آشپرخانه نيز نوع رنگ بندي اتاق ها و استفاده از نور طبيعي کمک بزرگي به مطلوبيت فضا مي کند.پيشنهاد طراحان داخلي در طراحي آشپرخانه مدرن استفاده از رنگ هاي روشن و درخشان نظير نارنجي، قرمز، زرد و سبز است که حس زنده بودن و شکوه را براي اين آشپزخانه به ارمغان مي آورند. اين حس حاصل تقابل رنگ هاي ديوارها و وسايل است. 


جدا از نحوه رنگ آميزي و تامين روشنايي که به وسيله هالوژن، لامپ هاي فلورسنت، چراغ هاي آويزان روي پيشخوان و نصب پرده هاي توري در آشپزخانه هاي مشرف به فضاي بيروني انجام مي گيرد توجه به چيدمان وسايل محيطي دکوراسیون آشپزخانه در ايجاد فضايي که بتوان بدون دغدغه در آن به فعاليت پرداخت نيز اهميت ويژه اي دارد. 


به طور کلي در آشپزخانه سه مرکز مهم وجود دارد که مکان قرارگيري شان، محل مناسب براي بقيه لوازم را تعيين مي کند.


اين سه مرکز عبارتند از:


1. مرکز نگهداري مواد غذايي (يخچال و فريزر)

2. مرکز پخت و پز (اجاق گاز و فر)

3. مرکز شست وشو (sink و ماشين ظرفشويي)


در واقع اغلب مراحل آشپزي حاصل حرکت هاي متمادي فرد بين اين سه نقطه اصلي است. مثلث کار همچنين اين امکان را دارد تا فرد با آرامش خاطر و به دور از هرگونه حوادث خطرناک که معمولاً در دکوراسیون داخلی  اتفاق مي افتد، به فعاليت مشغول شود.
پاسخ
#2
کاغذ دیواری آشپزخانه

 
آشپزخانه قلب خانه است. آشپزخانه جایی است که خانم ها وقت قابل توجهی را در آن صرف می کنند. دکوراسیون زیبای آشپزخانه نه تنها به زیبایی و شیک بودن خانه اضافه می کند، بلکه حسی خوب را به افراد خانه و کسانی که در آن هستند القا می کند. به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. از طرفی به کار بردن کابینت های خیلی شیک یا یخچال یک برند معروف بسیار گران قیمت است. به همین دلیل بیشتر هزینه دکوراسیون داخلی منزل در آشپزخانه صرف می شود.
اگر دوست دارید بدون هزینه زیاد تغییر قابل توجهی در دکور آشپزخانه ایجاد کنید، به فکر دکور کف و دیوارها باشید. بهترین گزینه برای کف آشپزخانه، کفپوش است. کفپوش کاملا قابل شستشو است و می توان آنرا با آب تمیز کرد که از این نظر نسبت به پارکت- لمینت گزینه بهتری برای آشپزخانه است. از طرفی کفپوش ارزان قیمت است و هزینه آن به مراتب کمتر از پارکت و لمینت است.
معمولا از قدیم دیوار آشپزخانه را کاشی یا سنگ کار می کردند. امروزه هم کاشی های زیبای سرامیکی و شیشه ای و همچنین سنگ آنتیک گزینه های خوبی برای دیوارهای بین کابینت است. اما برای ایجاد تنوع و افزایش زیبایی آشپزخانه بهتر است قسمتی از دیوارهای آنرا با کاغذ دیواری بپوشانید.
 
در کدام قسمت آشپزخانه کاغذ دیواری نصب کنیم؟
همانطور که میدانید بخشی از دیوارهای آشپزخانه فضای بین کابینت و بالای سینک و اجاق گاز است. اینجا فضایی است که زیاد در معرض پاشیدن ذرات آب و چربی و روغن قرار دارد. با اینکه کاغذ دیواری های باکیفیت و قابل شستشو به سختی چرک و کثیفی جذب می کنند و قابل تمیز کردن هم هستند، اما بهتر است در این قسمت از دیوار آشپزخانه کاغذ دیواری نصب نشود. چراکه میزان رطوبت و کثیفی آنقدر بالاست که به مرور زمان باعث خراب شدن کاغذ دیواری می شود.
معمولا در هر آشپزخانه یک یا دو دیوار روبروی سینک و اجاق قرار دارد که در معرض آب نیست. این دیوارها بهترین فضا برای نصب کاغذ دیواری است. اگر از کاغذ دیواری مرغوب استفاده کنید، مطمئنا ماندگاری آن مانند کاغذ دیواری در سایر قسمت های خانه خواهد بود و قابل شستشو نیز هست. نصب کاغذ دیواری در بخشی از دیوار آشپزخانه از جدیدترین طرح های دکوراسیون آشپزخانه است که بسیار زیبا و پرطرفدار است.
 
چه طرح کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه است؟
در هر آلبوم کاغذ دیواری کم و بیش چند نمونه کاغذ دیواری آشپزخانه وجود دارد که با طرح و مدل خاص آشپزخانه ساخته شده است. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری مخصوص آشپزخانه را مشاهده می کنید که طرح هایی خاص و منحصر به فرد دارد:

[تصویر: 76121_1_%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7.jpg]  [تصویر: 71001_1_%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%B2.jpg]
[تصویر: 76123_1_%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7.jpg] 
 

لازم است بدانید که در انتخاب مدل کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه هیچ محدودیتی وجود ندارد. بلکه می توانید بر حسب سلیقه و فضای رنگ و دکور آشپزخانه خود، هر طرحی را انتخاب کنید. لیکن طرح های ساده یا مدرن بهترین انتخاب برای آشپزخانه است. در زیر نمونه هایی از کاغذ دیواری را مشاهده می کنید که طرح خاص آشپزخانه نیست، اما در آشپزخانه به کار رفته است و بسیار هم زیبا شده است:

[تصویر: 71005_2_%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7.jpg]
 
[تصویر: 71004_1_%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7.jpg]
 
کاغذ دیواری چه برتری نسبت به کاشی- سرامیک، سنگ آنتیک و رنگ برای دیوار آشپزخانه دارد؟

همانطور که گفته شد، بهتر است در فضای بین کابینت و بالای سینک و اجاق گاز، از کاغذ دیواری استفاده نشود. سرامیک و سنگ آنتیک هر دو گزینه خوبی برای این قسمت از دیوار آشپزخانه است. بخصوص اینکه می توانید به جای کاشی، از تایل آلومینیومی و تایل شیشه ای هم استفاده کنید که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد. در زیر نمونه هایی از تایل آلومینیومی و شیشه ای را که در این قسمت از آشپزخانه به کار رفته است، مشاهده می کنید:
[تصویر: island35.jpg] [تصویر: %D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84_%D8%A2%D9%84%D9...%D9%87.jpg]

اما به کار بردن کاغذ دیواری برای دکور سایر دیوارهای آشپزخانه مزیت های زیادی نسبت به کاشی سرامیک و سنگ آنتیک دارد. اگر تمام دیوارهای آشپزخانه با سرامیک یا سنگ دکور شود، نمایی زشت و شلوغ ایجاد می کند که وقت گذراندن در آشپزخانه را سخت می کند. به همین دلیل و برای ایجاد تنوع در دکوراسیون، کاغذ دیواری گزینه خوبی است.
همچنین کاغذ دیواری ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ دارد و نصب آن سریع و بدون بو است. درحالیکه بوی رنگ حداقل 2 هفته زمان می برد تا کاملا از بین برود. درباره مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ در مقاله "چرا کاغذ دیواری بهتر از رنگ است؟" بیشتر توضیح داده شده است.  
 
مهمترین ویژگی های کاغذ دیواری آشپزخانه
کاغذ دیواری آشپزخانه باید از بهترین جنس و کیفیت انتخاب شود تا ماندگاری زیادی داشته و به مرور در فضای آشپزخانه زیبایی خود را از دست ندهد.
برای دیوار آشپزخانه حتما کاغذ دیواری قابل شستشو درجه سه (قابل شستشو با آب و مواد شوینده) انتخاب کنید که چرک و حتی چربی چسبیده به آن قابل پاک کردن باشد. روش شستن کاغذ دیواری در مقاله ای جداگانه آمده است.
هر چه ضخامت کاغذ دیواری بیشتر بوده و روکش روی آن قوی تر باشد، کاغذ دیواری سخت تر خراش برمی دارد و پاره می شود. این ویژگی در آشپزخانه که فضای پر رفت و آمدی است و وسیله در آن زیاد جابجا می شود، اهمیت زیادی پیدا می کند.
قابلیت ترمیم کاغذ دیواری در صورت پارگی نیز مهم است. روش ترمیم کاغذ دیواری را می توانید در مقاله "نگهداری از کاغذ دیواری" بخوانید.
یکی از مهم ترین ویژگی های کاغذ دیواری های مرغوب عدم جذب دوده و چرک است. در حالیکه رنگ دیواربه شدت چرک تاب است و دوده می گیرد، کاغذ دیواری های مرغوب آلوده نمی شوند. این ویژگی دوام کاغذ دیواری را بر روی دیوار آشپزخانه بالا برده و زیبایی آن را حفظ می کند.
 
قیمت کاغذ دیواری آشپزخانه
قیمت تمام نمونه کاغذ دیواری های موجود در یک آلبوم کاغذ دیواری با هم یکی است. به همین دلیل قیمت کاغذ دیواری آشپزخانه با کاغذ دیواری سالن یا کاغذ دیواری اتاق تفاوتی ندارد. از آنجا که کیفیت کاغذ دیواری آشپزخانه باید بالا باشد، بهتر است از خرید کاغذ دیواری ارزان قیمت صرف نظر کنید. به علاوه، با توجه به مساحت معمول یک آشپزخانه، معمولا تعداد رول استفاده شده برای دیوارهای آن بسیار کم است (در مورد کاغذ دیواری کره ای، فقط یک رول لازم است) و هزینه زیادی نخواهد داشت.
پاسخ
#3
خیلی عالی Toop (75) Toop (75)
خوب بود
فروش کیف ، فروشگاه فشن و فروش مانتو و فروش پالتو
فروشگاه اسپرت
فروش تردمیل 
فروش کیف 
کیف زنانه و کیف زنانه ارزان
فروش کیف زنانه

فروش کتونی
پاسخ


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دکوراسیون تجاری fazifatemi 1 150 1395/12/21، 03:07 عصر
آخرین ارسال: arexwallpaper
  دکوراسیون داخلی دفتر کار shidee 1 87 1395/12/15، 03:48 عصر
آخرین ارسال: arexwallpaper
  دکوراسیون کلاسیک shidee 1 113 1395/12/7، 02:14 عصر
آخرین ارسال: arexwallpaper
  طراحی و دکوراسیون داخلی shidee 1 105 1395/11/20، 02:36 عصر
آخرین ارسال: arexwallpaper
  استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی shidee 0 78 1395/11/18، 04:57 عصر
آخرین ارسال: shideeکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان