با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

خودتان قلم آیپد بسازید+تصاویر

#1
اگر بطور مرتب از برنامه‌های نقاشی و گرافیک موبایل تان استفاده می‌کنید، قلم آیپد یکی از ابزارهایی است که خیلی لازم تان میشود. هزینه خرید این قلم موها خیلی زیاد نیست اما همیشه ساختن بهتر از خریدن است! در این ساختنی طرز ساخت یک قلم آیپد را یاد می‌گیرید که با آن می‌توانید براحتی در برنامه‌های مختلف نقاشی بکشید.

این قلم آیپد با نخ رسانا و یک قلم موی معمولی ساخته میشود. می‌توانید قلم موها را در هر اندازه شکلی که می‌خواهید بسازید. ساخت قلم آیپد بسیار ساده است و نتیجه کار حتماً شما را شگفت زده میکند.

گام اول : وسایل مورد نیاز

[تصویر: zo3mqhdzb67nonz6rmk.jpg]
[تصویر: bci9u8ejz3bw13iuum2a.jpg]
نخ رسانا

یک قلم مو با اندازه دلخواه – قلم مویی که انتخاب می‌کنیدباید سری فلزی داشته باشد. فقط سری فلزی می‌تواند الکتریسیته را از دست تان به نخ‌های رسانا برساند. چون صفحه نمایش آیپد خازنی است، فقط این روش ساخت قلم آیپد برایش جواب میدهد.

دم باریک

چسب قطره ای

قیچی

آیپد و برنامه

نقاشی گام دوم : سری فلزی را جدا کنید

[تصویر: jud5vp0g3kcfzug7eowy.jpg]
[تصویر: bci9u8ejz3bw13iuum2a.jpg]
ابتدا باید سری فلزی را از دسته قلم مو جدا کنید. خیلی آرام این ورق فلزی را از لبه باز کنید تا بتوانید الیاف‌های سر قلم مو را دربیاورید.

اینکار را به آرامی‌و با دم باریک انجام بدهید. لبه پایینی سری فلزی را کمی‌بلند کنید و سپس با دم باریک سری را کاملاً از دسته جدا کنید. بهتر است در حین جدا کردن سری فلزی آن را بیش از حد صاف نکنید. اگر سری فلزی خیلی صاف بشود، بستن دوباره آن به دسته قلم مو خیلی سخت میشود.

گام سوم : نخ رسانا را آماده کنید


[تصویر: 763r03287m7pb1cpn85.jpg]
نخ رسانا را رشته رشته کنید

با قیچی یک دسته نخ رسانا که طولش ۱٫۲ سانتیمتر بیشتر از الیاف اصلی قلم مو باشد، ببرید. سپس خیلی آرام نخ را به رشته‌های نازک تر تقسیم کنید. مقدار نخ رسانایی که برای ساخت قلم آیپد نیاز دارید به اندازه قلم مو و تراکم الیاف اصلی بستگی دارد.

باز کردن الیاف نخ رسانا نیاز به صبر و البته دقت زیادی دارد. اینکار را با دقت انجام بدهید تا دقت قلم آیپد هم بیشتر بشود.

گام چهارم : نخ رسانا را با الیاف اصلی ترکیب کنید


[تصویر: gwmp7bs12huzc4gaemy.jpg]
رشته‌های نخ رسانا را با الیاف اصلی ترکیب کنید

رشته‌های نخ رسانا را با دقت بین الیاف اصلی نخ رسانا مخلوط کنید. این رشته‌ها نباید فقط وسط الیاف اصلی قرار بگیرند و باید در همه جای الیاف پخش بشوند. همانطور که در تصویر می‌بینید نباید شکل و بافت الیاف را بهم بزنید چون اتصال دوباره آنها به قلم مو سخت میشود.

دقت کنید که طول رشته‌های نخ رسانا باید طوری باشد که با انتهای سری فلزی تماس داشته باشد. فقط در این صورت است که می‌تواند روی صفحه خازنی آیپد تاثیر بگذارد.

در این مرحله به صاف نبودن سر الیاف توجه نکنید. در مراحل بعد الیاف را مرتب خواهیم کرد.

گام پنجم : سری فلزی را ببندید


[تصویر: 2nmz6fegqqugnv7t9.jpg]
[تصویر: 9vguakwp5z632953zh7t.jpg]
خیلی آرام الیاف اصلی و نخ‌های رسانا را بلند کنید و روی سری فلزی بگذارید. حالا می‌توانید سری فلزی را ببندید البته نه خیلی محکم. سپس سری فلزی را به دسته قلم مو وصل کنید. حواستان باشد در حین وصل کردن سری فلزی به قلم مو الیاف از جایشان تکان نخورند و خیلی بالا نروند.

برای سفت کردن سری فلزی از دم باریک استفاده کنید و سعی کنید قلم مو را به شکل اولش دربیاورید. وقتی سری فلزی کاملاً شکل گرفت، آن را کمی‌پایین بکشید و با چسب قطره ای کاملاً سفتش کنید. چسب قطره ای نمی‌گذارد سری قلم مو لیز بخورد.

گام ششم : الیاف را مرتب کنید


[تصویر: y5jthlursm0jcxndmurk.jpg]
سر الیاف را مرتب کنید

حالا می‌توانید الیاف سر قلم موی آیپد را مرتب کنید. حواستان باشد الیاف را خیلی کوتاه نکنید. در تصویر می‌توانید تفاوت قلم موی اصلی و قلم موی آیپد را ببینید. اگر بیشتر دقت کنید حتماً می‌توانید قلم موی مرتب تری بسازید.

قلم آیپد آماده نقاشی است

[تصویر: zm6tmqqi77patnhrdlhk.jpg]
[تصویر: 3prqdo7k4dwpl11sa0qi.jpg]
[تصویر: nf077mnrj8ej7dtw2vde.jpg]
[تصویر: hahjq8n30wjc389hgemc.jpg]
حالا می‌توانید نقاشی با قلم موی آیپد مخصوص تان را شروع کنید. تنها نکته ای که باید رعایت کنید تماس دست تان با قسمت فلزی قلم مو است. دیگر همه چیز به خلاقیت خودتان بستگی دارد! از این قلم مو می‌توانید با هر برنامه ای استفاده کنید. اگر قلم مو تاخیر دارد، باید مقدار نخ رسانای موجود در الیاف را بیشتر کنید. البته کوتاه بودن رشته‌های نخ رسانا هم می‌تواند چنین مشکلی ایجاد کند.
[تصویر: lm6tuu2bth68fj02prb.jpg]
پاسخ
#2
Khordad92 (13)Khordad92 (13)
[تصویر: 19harshly5u093jyjlx9.jpg]
پاسخ
#3
Khordad92 (13)

در جامعه ای که مردم از نعمت آزادی محروم هستند،"عشق"
فرصتی برای تجربه کردن آزادی است ...


هنر رمان | میلان کوندرا

پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شما هم می توانید ربات بسازید؛ ربات توپی..+تصاویر asali 3 285 1395/4/28، 03:29 عصر
آخرین ارسال: Thelmaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان