با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

موسیقی دان های نفرین شده و بدشانس تاریخ!

#1
دنیای آهنگ هنرمندان ستارگانش، همـواره با حاشیه همراه بوده و دائما شایعات مختلف ی درمورد زندگی آنها ساخـته می شود.اما بعضی وقتها این شایعات، آنقدر دوباره تکرار می شوند که برخي افراد آن را باور می کنند و به تدریج آنها به عنوان یک واقعیت پذیرفته می شوند، یکی از مهمترین این شایعات، طلسم شدن برخي از هنرمندان موزیک یا موزیک هاست. در این گزارش به نقل از نود و هشتیا موزیک سراغ موسیقی دانانی رفته ایم که گفته می شود خودشان یا موزیک هایشان طلسم شده اند.

کلوپ 27

27 سالگی سنی ترس ناک و وحشت آور برای خوانندگان جهان ی موزیک است، جهت چه که تعداد بسياري از خوانندگان موسیقی دان های مشهور در این سن جان را از دست داده اند. وحشت آور بودن این سن، زمانی در بین مردم شایع شد که برخي رسانه ها از کلوپی به نام کلوپ 27 نام بردند، در ابتدا رسانه ها نام 4 عضو را در این کلوپ قرار دادند، چهار موسیقی دان زیاد دیده شده که مرگ غیر عادی آنها در سن 27 سالگی به خاطر مرگشان با جهان ی موسیقی خداحافظی کردند، بعدها با خودکشی جنجال برانگیز «کرت کوبین» در 27 سالگی، نام اونیز به اعضای کلوپ اضافه شد.

مرگ «امی واینهاوس»، خواننده و ترانه سرای انگلیسی در سال 2011 در حالی که تنها 27 سال داشت بار دیگر نام کلوپ را سر زبان ها انداخت و جالب اینکه او در مصاحبه ای در سن 24 سالگی درمورد ترس ش از گرفتار شدن به نفرین 27 جهان ی موزیک حرف کرده بود. امروزه این کلوپ بیش از 45 عضو از موسیقی دانان و خوانندگان زیاد دیده شده غرب دارد که همگی در سن 27 سالگی جان را از دست داده اند. با مرگ هر یک از این خوانندگان، نام کلوپ بار دیگر در مجله ها و روزنامـه ها جنجال به پا کرده و وحشت بر جان دیگر اعضای جهان ی موزیک می اندازد.

یکشنبه غـم انگیز

«رژو شرش» پیانیست آهنگ سازی مجارستانی بود. او در حادثه، یکی از دست هایش را از دست داد و بعد از آن بود که به موسیقی نویسی و خوانندگی روی آورد یاد گرفت که با یک دست پیانو بنوازد. شرش، موسیقی های بسياري ساخته ولی مشهور ترین آنها «یکشنبه انگیز» نام دارد که جهت ش بدنامی آورد در همه جهان سبب خودکشی هزاران نفر شد.
شرش این آهنگ را جهت نامزدش که مرگ، آنها را از جدا کرده بود نوشت؛ اما از همان ابتدا، این قطعه موزیک جنجال برانگیز شد و گفته می شود هر کس آن را گوش می کرد، از زندگی دست کشیده و به زندگی اش خاتمه می داد.

موزیک یکشنبه ناراحتی انگیز، بیش از 70 بار بوسیله خوانندگان مختلف به زبان های غیرمجاری بازخوانی شد اما حتی تغییر زبان فرقی نداشت، چرا که در هر کشوری، درست بعد از انتشار نسخه بومی موزیک ، آمار مرگ خودکشی به یکباره بالا میرفت همین مسئله باعث شد تا از شرش به بدنامی یاد شود.
پخش این موسیقی از طرف بسياري از دولت ها ممنوع اعلام شد از آن به عنوان موسیقی ی نفرین شده یاد می کردند. نکته عجیب اینکه شرش هم از نفرین این موزیک در امان نماند درست در روز یکشنبه در سال 1968، در سن 68 سالگی بعد از گوش دادن دوباره به موسیقی ، از پنجره اتاقش به بیرون پرید.

گروه فلیت مک وود

ادعا می شود گروه «فلیت مک وود» هم یکی دیگر از آن گروه های طلسم شده است. تغییر تحول و عوض و بدل شدن اعضای گروه موزیک مسئله چندان نو ی نیست اما مرگ همه افراد و یا روانی شدن تمام اعضای گروه، تعجب برانگیز است.
گروه «فلیت مک وود»، جهت اولین بار در سال 1967 در لندن شکل گرفت بسیار زیاد زود به یکی از زیاد دیده شده ترین، محبوب ترین و پرافتخارترین گروه های موسیقی تبدیل شد هنوز هم دانلود آهنگ خالی از لطف نیست ولی موج نفرین شدگی آنها از سه سال بعد از تاسیس گروه شروع شد. هر گیتاریستی که به گروه پا می گذاشت، به نوعی دچار موارد عجیبی شده و کارش به مرگ یا خودکشی می رسید.

ماجرا از جایی شروع شد که سلامت ی «پیتر گرین»، موسس گروه، پرسش برانگیز شد. سال 1970 بود که گرین به ناگاه به شیزوفرنی مبتلا شد به جای صحنه اجرای موسیقی ، کارش به بیمارستان روحی کشیده شد. سال 1972 گیتاریست گروه که دنی نام داشت درست قبل از شروع یکی از پروگرام هایش رفتارهای عجیبی از نشان داد، سرش را بی وقفه به دیوار می کوبید و بعد با سر و ظاهر خونین، مردم را علیه گروه، به آشوب دعوت می کرد. از آن روز به بعد او بی گروه را ترک کرده و آواره خیابان ها شد و چندی بعد به اسفناک ترین حالت، گوشه یک خیابان جان داد.

بعد از آن گیتاریست دیگری جایگزین او شد اما او نیز مدت کوتاهی با گروه همکاری کرد و بر اثر گرفتگی ناگهانی شریانش هایش درگذشت. چند ماهی از شروع کار گیتاریست نو نمی گذشت که او خودکشی کرده به این طریق شانس همکاری با گروه را از دست داد.

نشر این اخبار باعث شد تا فلیت مک وود در تاریخ موسیقی غرب، لقب گروهی طلسم شده را به بگیرد، طوری که پا گذاشتن در دایره اعضای گروه، جرأت شجاعت خاصی می طلبید. در مجموع 15 نفر به این گروه پا گذاشته و بسیار زیاد زود جان خود را از دست دادند یا دچار دردسرهای لاینحل شدند، اکنون تنها عضو گروه ثابت باقی مانده، ولی فردی نمی داند ممکن است نفرین گروه به زودی دامن او را نیز بگیرد.

راه من؛ آواز مرگ

اینک انتها نمایش نزدیک است پرده انتها پیش روست ... این عبارات آغازین یکی از زیاد دیده شده ترین و اما کشنده ترین موزیک هاست، آن تنها در فیلیپین؛ موسیقی ی که «راه من» نام دارد برای اولین بار در سال 1969 توسط «فرانک سیناترا» - هنرمند آمریکایی - اجرا شد. موسیقی راه من شهرتی جهان ی دارد ولی در فیلیپین شهرتش بیش از تمام به خاطر مرگ هایی است که به خاطر آن رقم خورد.
سالیان سال این موسیقی یکی از محبوب ترین موزیک ها در فیلیپین به حساب می آمد که صرفا به عنوان وسائل ی سرگرم کننده در رستوران ها مغازه های مختلف در این کشور اجرا می شد افراد مختلفی که به آوازخوانی یا اشعار این موسیقی علاقه داشتندآن را به صورت زنده اجرا می کردند اما عده زیاد ی درست بعد از خواندن آهنگ جان خود را در حوادث مختلف از دعوا منازعه گرفته تا درگیری های مسلحانه و تصادف از دست دادند و این آمار آنقدر بالا رفت که برای موسیقی راه من در این کشور پرونده های جنایی مختلف ی تشکیل شد و هم اکنون از آن به عنوان موسیقی ی مرگ آور یاد می شود. از سال 2007 به بعد، بسیار زیاد ی از مغازه داران برای پیشگیری از درگیری و مرگ مشتریانشان، این موسیقی طلسم شده قشقرق به پا کن را از لیست آهنگ های درخواست ی حذف کرده اند.

طلسم سمفونی نهم

در جهان ی موسیقی کلاسیک، سمفونی نهم برای موزیک سازان حکم همان کلاب 27 خوانندگان را دارد. گفته می شود خیلی از بزرگترین برجسته ترین موسیقی سازان تاریخ بعد از نوشتن نهمین سمفونی شان، جان خود را از دست داده و شانس نوشتن و نواختن سمفونی های بعدی را از دست داده اند؛ برای همین ایده طلسم شده بودن «سمفونی نهم» بین موزیک دانان و موزیک سازان شکل گرفته است. «لودویگ وان بتهوون» نمونه بارز یکی از طلسم شدگان نهمین سمفونی است.
تولید و ساخت سمفونی نهم او دو سال طول کشیده مدت کمی بعد از اجرای آن، بتهوون بر اثر سرماخوردگی عادی و در پی آن، مسمومیت ناشی از سرب درگذشت. نمونه دیگر «گوستاو مالر» رهبر ارکستر و آهنگ ساز اهل چک است. او سمفونی نهم خود را با موفق یت به انتها رساند از اینکه زنده مانده بود خیلی شادمان بود و جهت جشن گرفتن پیروزی طلسم، کار نوشتن سمفونی دهم را خیلی زود شروع کرد ولی هرگز موفق نشد این سمفونی را به انتها برساند و چندی بعد از شروع کارش درگذشت. تا به امروز نام 10 تن از برجسته ترین موسیقی دانان و آهنگ سازان جهان در لیست طلس سمفونی نهم جا خوش کرده است.

طلسم وودوو

«جلی رول مورتن»، نوازنهده پیانو، یکی از زیاد دیده شده ترین موزیک دانان آمریکایی است. او سبکی در موسیقی اختراع کرد و بسیار زیاد زود به شهرت و محبوبیت رسید و زندگی تجملی را در پیش گرفت. او دندان های الماس نشان داشت و لباس های شیک گرجانقیمت به تن می کرد. کسی نبود که در دهه بیست، با مورتن و کارهایش آشنایی نداشته باشد. آوازه شهرت اودر تمام جهان پیچیده بود تمام حتمـا ت آهنگ که انتشار می کرد بدون استثنا جزو پرفروش ترین ها می شد. مورتن در کنار سیل طرفدارانش، دشمنان بسياري نیز داشت، دشمنانی که به موقعیت و خوب یت های او حسادت می کردند. دهه 30، اوج موفق یت شهرت موررتن بود که در یکی از روزهای کاری اش، ناگهان در دفتر کارش نورهای عجیب غریبی دید.
در فرهنگ عامه در آن زمان دیدن این نورها نشانه طلسم عروسک وودوو بود. از آن پس، مورتن یکشنبه خوب یت هایش را بر باد رفته دید تمام شهرت و ثروتش را از دست داده به ناگاه از عرش به فرش افتاد، طوری که خودش هم باورش شده بود او را طلسم کرده اند.

او روزهای سختی را می گذراند و در نهایت به پیشنهاد یک جادوگر آفریقایی، تمام لباس هایش را سوزاند تا بلکه طلسم را بشکند و دوباره رنگ موفق یت را ببیند. در اواسط دهه 30، او در اوج بدبختی بالاخره تصمیم گرفت از فقط دارای ی زندگی اش یعنی لباس های پر زرق و برقش بگذرد تا طلسم وودوو را شکست دهد.
او تعداد خیلی ی از لباس هایش را جمع کرده تمام را سوزاند، بعد از آن، او از آن زندگی تجملی دیگر هیچ چیز نداشت. مدت کوتاهی بعد از رهایی از تمام دلبستگی های قبلی اش، در کمال ناباوری بار دیگر نام مورتن سر زبان ها افتاد کارش را از اول شروع کرد دوباره به خوب یت رسید.

گیتاریستی که روحش را فروخت

«رابرت جانسون» یکی از آهنگ دانانی است که از او به عنوان «طلسم شده» یاد می کنند، اطلاعات بسياري از او در دست نیست جز 29 قطعه موزیک که به یادگار گذاشته دو عکس زیبا پرتره. او که اهل «می سی سی پی» بود، در خانواده ای فقیر به جهان آمد، مادرش خانه دار و پدرش مزرعه دار بود. رابرت در ابتدا هیچ دانشی از جهان ی آهنگ نداشت ولی ناگهان در سن 26 سالگی به یکی از بهتریـن خوانندگان، نوازندگان و ترانه سراها تبدیل شد.

مهارت او در نوازندگی گیتار به میزانی بود که هنوز هم از او به عنوان «پنجمین گیتاریست برتر تاریخ موسیقی » که یاد می کنند. حتمـا ت موسیقی که او ساخت و نواخت، در مدت كمي بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفت او خیلی زود به یکی از اسطوره های جهان ی موزیک تبدیل شد دانلود آهنگ جدید روز به روز بیشتر می شد اما زندگی پیشرفته او کوتاه بود و تنها سال ادامه داشت و رابرت جوان مانند افراد کلوپ 27، دچار نفرین بیست و هفت سالگی شد به نحوه مشکوکی جان را از دست داد.

مرگ او در این سن، باعث ظهور گمانه زنی های دیگری درباره او شد. افسانه ای درمورد این نوازنده وجوددارد مبنی بر اینکه او یکی از طلسم شدگان جهان ی موسیقی است و روحش را به شیطان فروخته تا یک گیتارنواز ماهر بشود، چرا که او در ابتدا دانش چندانی از موسیقی نداشت تا قبل از آن، اطلاعات بسياري در مورد گیتار نداشت.

گاهي ادعا می کنند که نیمه شبی در تقاطعی نزدیک به مزرعه پدری اش، او با مردی غول پیکر ملاقات می نماید ، مرد ناشناس، گیتاری را کوک کرده به دست او می دهد از آن پس، رابرت به یکی از بزرگترین نوازندگان ترانه سراها تبدیل می شود و ترانه هایی می سازد که تا آن زمان کسی شبیه آن را نشنیده بود. او همچنین موسیقی ی به نام «تقاطع» سروده که هر خواننده ای آن را بازخوانی کرده ، دچار مساله شده است. پسر اریک کلاپتون بعد از بازخوانی این ترانه از پنجره به بیرون افتاد جان باخت.
پاسخ
#2
Khordad92 (13)Khordad92 (13)
[تصویر:  19harshly5u093jyjlx9.jpg]
پاسخ
#3
Khordad92 (13)


محبوبترین سایت مدل لباس در ایران

www.mihanmode.com

www.bestfashion.ir
پاسخ
#4
مچکرم م م Khordad92 (13)
پاسخ
#5
تشکرKhordad92 (13)

[تصویر:  baran%20%284%29.gif]
پاسخ
#6
Khordad92 (13)
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarksکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان