با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

لیپوماتیک یعنی چه ؟

#1
لیپوماتیک بهبود نوین چاقی موضعی

چاقی معضل جهان ی امروز است . کم تحرکی در کنار مصرف غذاهای چرب علت افزایش وزن چاقی شده است . در موارد چاقی و اضافه وزن قابل توجه ، بهتر است در وهله ی اول فرد به دنبال رعایت رژیم های غذایی کم کالری و برنامـه ورزشی مرتب باشد تا وزن کم نماید . ولی در موارد ی که وزن شخص طبیعی است یا اضافه وزن مختصری وجود دارد می توان از روشهای مختلف لاغری موضعی جهت برداشتن تجمعات موضعی و رفع بد شکلی تنه یا اعضا استفاده نمود.

روشها دستگاه های مفرق ی برای تخریب بافت چربی طی چند دهه اخیر ساخته و به تکامل رسیده اند. بکارگیری امواج ماوراء صوت امواج رادیو فرکانس کرایولیپولیز (استفاده از سرما در تخریب چربی) از عبارت این تکنولوژی ها است . روشهای دیگری همچون لیپوساکشن ، لیزر لیپولیز و لیپوماتیک به منظور بدست آوردن نتایج سریع تر و بدون بازگشت تکامل یافته اند . در نهایت در موارد ، آویزان بودن پوست چربی شکم انجام جراحی ابدومینوپلاستی نتایج بهتری در پی دارد.

دست یابی به روشی که کمترین آسیب بافتی و مخاطرات را داشته باشد بی بازگشت باشد بیمار زود تر اصلاح یابد ،جزء اهداف پزشکان و محققان این شاخه از پزشکی است. در این راستا دستگاه لیپوماتیک تولید و ساخته شده است .

در سیـستم لیپوماتیک از قوت فشاری هوا برای ایجاد ارتعاشات مختلف در کانولای برداشت چربی استفاده می شود ( کانولا در واقع لوله ای به قطر حدود 3-6mm است که جهت ورود به داخـل لایه چربی تخلیه چربی مصرف می شود). این نحوه اولین بار بوسیله یک جراح آلمانی معرفی شده است و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) قرار گرفته است .

لیپوماتیک روشی نوین آسان، ایمن تاثیر گذار در مقایسه بابقیه روشهای لیپو ساکشن کلاسیک لیزر لیپولیز است که امکان برداشت اندازه بالای چربی از مناطق مختلف بدن را با کمترین آسیب بافتی می دهد .

چربی تخلیه شده با اینروش همزمان بوسیله همان کانولا خارج می گردد. در این دستگاه سیستم امنیتی در نظر گرفته شده است که در صورت ارتباط با بافت غیر چربی حرکت کانولا متوقف می شود .

لاغری با لیپوماتیک میتواند چربی اضافی را از مناطق مختلف بدن همچون شکم، پهلو، ران، باسن ، پشت و بازو خارج کرده و به دلیل دقت ظرافت کار با این دستگاه , روی بخش های حساس تر مثل ساق صورت گردن زانو هم کار کرد.
برترین کاندیدهای لیپوماتیک چه افرادی هستند ؟

مردان زنان بالای 18 سال سن میتوانند این کار را انجام دهند ولی ایده آل ترین موارد , زنان مردان بدون اضافه وزن یا با کمی اضافه وزن هستند که تجمع چربی مقاوم در مناطقی از بدن دارند . وزن شخص موقع عمل لیپوماتیک می بایست پایدار باشد. افرادی که قصد كم شدن یا افزایش وزن دارند خوبتر است بعد از كم شدن یا ارتقا نهایی وزن مراجعه نمایند. بهتر است پوست بیمار قوام قابلیت ارتجاعی مناسب را داشته باشد چرا که بعد از انجام این کار پوست شروع به جمع شـدن می نماید . افراد مسنی که قوام پوست آنها از دست رفته است انتخاب های مناسبی نیستند (به ویژه چنانچه اندازه چربی بالایی بخواهیم خارج کنیم ) اما چنانچه قابلیت ارتجاعی پوست بهتر باشد, محدودیت سنی وجود ندارد. درمورد زنان باردار بهتر است میزان اقل 3 ماه بعد از زایمان مراجعه نمایند زمانی که پوست بعد از زایمان جمع شده باشد .

شیوه انجام لاغری با لیپوماتیک

این کار عمدتا با بی حسی موضعی انجام می گیرد. یرای انجام این کار نیاز به ایجاد دو یا چند سوراخ 2 الی6 میلیمتری روی پوست است و پس کانولا از این سوراخ ها وارد بافت چربی شده تجمعات اضافی چربی خارج میشوند . طی چند روز اول تورم کبودی در محل وجود دارد سبعد از بین میرود . تا هفته خوبتر است از کار های شدید پرهیز گردد. بیماران می توانند هر چه زودتر به کار باز گردند .
مراقبت های بعد از انجام لیپوماتیک چیست ؟

مراقبت های پس ازعمل جهت حفظ نتایج زیاد مهم است . پوست آدم قابلیت مرمت دارد . بعد از انجام لیپوماتیک پیشنهاد به استفاده از گن تا مدت 2 الی 3 ماه می شود . طی این مدت پوست سفتی کشش خود را با شرایط جدید بدست می آورد .

از هفته دوم بعد از لیپوماتیک ، بافت زیر جلدی کمی سفتی پیدا می نماید . این سفتی گذرا است پیشنهاد می کنیم روزانه زیر آب گرم به مدت 15 دقیقه ماساژ داده شود. مصرف از RF نیز از هفته دوم پس از لیپوماتیک خیلی بهتر است و به نرمی پوست یکنواختی آن کمک می نماید . RF هفته ای 2 جلسه در کل 10 جلسه خوب است انجام گردد.

با انجام لیپوماتیک بسیار زیاد ی از سلولهای چربی از منطقه مورد نظر خارج شده اند اما سلول چربی همـواره قابلیت بزرگ شدن دارد . لذا پیشنهاد می کنیم بیماران کنترل وزن را داشته باشند .

روشهای خروج مستقیم چربی همچون لیپوماتیک لیپولیزر , روشهای بدون بازگشت هستند اما می بایست توجه داشت که وزن گرفتن مفرط می تواند به برگشت محدودی از چربی در مناطق بهبود شده با لیپولیزر یا لیپوماتیک ، منجر شود.

به طور کلی مراقبت های بعد از لیپوماتیک حاوی موارد زیر هستند :

1- به بیماران توصیه می شود که از مصرف غذاهای چرب پر نمک بعد از عمل اجتناب نمایند .

2- طی روز اول بعد از عمل بیمار می تواند استآسان نسبی داشته باشد ولی در مجموع پیشنهاد به کار های معمول هـر روز می کنیم.

3- به بیماران پیشنهاد می شود که از انجام ورزش های سنگین تا مدت 2 هفته پرهیز کنند .

4- پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک خیلی ضروری است ، توصیه می شود که بیمار به مدت حداقل دو هفته از گن های فشاری ویژه لیپوماتیک مصرف نماید . پوشیدن گن از تجمع مایعات زیر پوست پیشگیری می نماید .

5- بیماران می بایست داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر ساعت مصرف نمایند.

6- به ترشح مایعات زیر جلدی در ناحیه تحت لیپوماتیک, بدن بیمار دایم با کسری مایعات روبروست. لذا توصیه به مصرف زیاد مایعات به خصوص طی چند روز اول می شود.
ویژگی ها ی
لیپوماتیک نسبت بهبقیه شیوه های موجود

تورم و التهاب بافتی کمتر
برترین نتیجه از نظر تجمیع سفت شدن پوست
کمترین میزان درد
دوره اصلاح ی کوتاه تر
سهولت انجام کار جهت جراح و لذا امکان انجام کار دقیق تر و ظریف تر در کمتر

چه مناطقی از بدن را می توان لیپوماتیک کرد؟


هیچ گونه محدودیت ناحیه ای جهت انجام لیپوماتیک در بدن وجود ندارد و تمام مناطق زیر کاندید انجام لیپوماتیک می توانند باشند:

بزرگی سینه در آقایان
غبغب در افراد چاق
شکم و پهلو
ران و باسن
ساق و کنار زانو
بازو
پشت
ناحیه ژنیتال در خانمها

لیپوماتیک سینه در آقایان


بزرگی سینه در آقایان می تواند ناشی از تجمع بافت پستانی باشد که به آن ژینکوماستی می گویند یا به چاقی و تجمع بافت چربی ایجاد شود.

علت و عوامل بسياري برای ژینکوماستی واقعی بیان است .

در زمان بلوغ و نوجوانی و نیز افراد مسن , ژینکوماستی فیزپولوژیک وجود دارد . به مفهوم ژینکوماستی قرینه در این افراد معمولا موضوعی طبیعی است. گاهي داروها از عبارت سایمتیدین ، اسپیرونولاکتون گاهي داروها ضد فشار خون می توانند باعث ژینکوماستی شوند .50 درصد ورزشکارانی که از هورمون های آندروژن مصرف می کنند نیز دچار ژینکوماستی می شوند .

اما بسياري از موارد بزرگی سینه آقایان به خصوص افراد چاق , ژینکوماستی واقعی نیست و تجمع چربی در سینه ها است . این مساله معمولا باعث ظهور احساس ناخوشایند در آقایان می شود.

از روش
لیپوماتیک جهت تخلیه این چربی ها بافت پستانی می توان استفاده کرد و با نتایج زیاد خوب ی همراه است. پوشیدن گن پس ازانجام کار به تجمیع مناسب پوست یاری بهتری می نماید .

لیپوماتیک غبغب

بزرگی و افتادگی غبغب علت های مختلف ی می تواند داشته باشد . در برخي افراد چانه از میزان طبیعی کوچک تر و عقب تر است و این موضوع ایجاد فرمی از غبغب حتی در مواقعی که اضافه وزن وجود ندارد , می شود. در گاهي دیگر از اشویِژگزینشه چاقی و تجمع چربی در ناحیه زیر چانه سبب می شود که چانه حالت طبیعی خود را از دست داده غبغب ایجاد شود .

در اشخاصی که فک پایین عقب باشد و یا چانه آنها از میزان معمول کوچکتر باشد با روشهای جراحی فک صورت تا حدودی می توان وضیت چانه را اصلاح نمود . اگر شخص دارای چربی اضافه در ناحیه زیر چانه باشد باروش لیپوماتیک می توان اقدام به تخلیه چربی اضافه این ناحیه کرد.

گاهي دیگر از موارد غبغب شلی پوست و عضله زیر پوستی پلاتیسما در این ناحیه است که معمولا در اشویِژگزینشه مسن دیده می شود. در این موارد با گاهي روشهای جراحی قسمت آویزان عضله پلاتیسما قابل ویرایش است.

لیپوماتیک شکم پهلو ها


کلا بیشترین مراجعین به کلینیک های لاغری موضعی افرادی هستند که از بزرگی شکم رنج می برند.

در بررسی بزرگی شکم سه مولفه با اهمیت وجود دارد:

میزان چربی زیر پوستی
میزان جلو زدگی و شلی عضلات شکم پهلو
میزان چربی که در احشاء شکمی تجمع یافته است.

بدیهی است که با روشهای لاغری موضعی فقط چربی های زیر پوستی تخلیه می گردد. افرادی که چاقی احشایی دارند می بایست با ورزش و رژیم غذایی آنرا کم کنند و شلی عضلات شکم با ورزش های شکمی رفع می شود.دومین نکته مهم در بررسی شکم، میزان افتادگی پوست لایه چربی است. بهتریـن کاندید های پیکر تراشی موضعی افرادی هستند که افتادگی خفیف تا متوسط در پوست شکم دارند.این افراد بعد از انجام
لیپوماتیک تخلیه چربی پوشیدن گن به نتیجه ای مطلوب دست می یابند پوست تدریجا جمع می شود . ولی در افرادی که لایه پوست و چربی افتادگی زیاد ی دارد و به صورت کاملا افتاده است، از انجام جراحی ابدومینوپلاستی بیشتر سود می برند.درروش ابدومینوپلاستی , تحت بیهوشی عمومی میزان اضافی پوست و چربی برداشته شده پوست، در پارت پایین شکم ترمیم می شود . شاید در اینآموزش یک خط اسکار در پایین شکم باقی بماند ولی به نتیجه ی شکم صاف منجر می گردد.

نکته با اهمیت سوم اینکه هر چه پوست صاف تر باشد از کلاژن بهتری برخوردار باشد جمع شـدن پوست بهتر صورت خواهد گرفت. افرادی که به دنبال بارداری یا چاقی های شدید ترکهای پوستی در شکم دارند میزان جمع شدگی پوستشان در مقایسه با افرادی که پوست بدون آسیب دارند , ضعیف تر است.

درباره چربی پهلوها بایستی ذکر کرد که کلا با چربی شکمی برداشت می شوند. در افرادی که شلی عضلات این ناحیه را ندارند فرم دهی زیبا یی بصورت S شکل میتوان صورت داد . گاه ضروری می شود جهت خروج چربی های قسمت پشتی پهلوها از ناحیه پشت کمر هم دو سوراخ برای تخلیه خوب چربی های این بخش تعبیه کرد.
لیپوماتیک ران

منطقه ران به خصوص در بانوان محل مناسبی برای تجمع چربی ها است . برخي افراد استعداد زمینه ژنتیکی بیشتری برای تجمع چربی در منطقه ران دارند ، در این افراد شاید حتی وزن طبیعی باشد ولی تجمع چربی و بد شکلی در پارت ران ها وجود داشته باشد.با نحوه لیپوماتیک به خوب ی می توان این تجمعات چربی را تخلیه کرد . در واقع بعد از ناحیه شکم پهلو , ناحیه ران بیشترین مراجعات را به منظور لیپوماتیک تشکیل می دهد.

ناحیه ران را به لحاظ تجمع چربی می توان به چند سری تقسیم کرد :


سری درون ران
قسمت خارج ران
قسمت خلف ران
سری جلوی ران
سری داخل و خارج زانو.

بخش خارج ران و بخش بالایی پشت ران برترین مناطقی از ران هستند که می توان با لیپوماتیک تخلیه چربی کرد.سری درون ران را بطور نسبی می توان از چربی تخلیه کرد ولی در موارد شلی پوست این پارت , خوبتر است تخلیه کامل انجام نشود.

بخش جلوی ران حتی الامکان بهتر است دستکاری نشود چون تا حدودی مستعد ناصافی بعد از تخلیه چربی است.

تجمعات چربی دور زانو هم مناطق بسیار زیاد بهتر ی برای کار لیپوماتیک است.

لیپوماتیک بازو


بازوی چاق یکی دیگر از نواحی پر دردسر برای گاهي بانوان است که تمایل دارند از لباس های آستین کوتاه مصرف کنند. تجمع چربی در این ناحیه همراه با سلولیت , باعث ظاهری ناخوشایند در بازوها می شود.

با کمک لیپوماتیک می توان بخوب ی چربی این نواحی را تخلیه کرد.اکثرا ٌ از سری زیر بغل تا آرنج بیشتر در منطقه پشت بازو , از چربی تخلیه می گردد.افرادی که پوست پشت بازوی آنها زیاد آویزان است, به خصوص خانمهای مسن , ممکن است کاندید مناسبی جهت کار نباشند ولی در افراد جوان کلا پوست قابلیت بالایی جهت جمع کردن پس از لیپوماتیک دارد.

لیپوماتیک پشت


ناحیه پشت کلا در افراد چاق یا دچار اضافه وزن , تجمع چربی پیدا می نماید . پارت خط سوتین که بین ناحیه کمر از پایین کتف از بالا قرار می گیرد شایعترین جاییست که تحت لیپوماتیک قرار می گیرد بعضا در ادامه ی برداشت شکم و پهلو برداشت می شود.

لیپوماتک ژنیتالیا


در برخي بانوان چاق , تجمع چربی در پارت جلوی ژنیتالیا نامطلوب است. تخلیه چربی این ناحیه بصورت مجزا و یا در همراهی با لیپوماتیک شکم قابل انجام است.
پاسخ
#2
مرسیKhordad92 (13)
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لیپوماتیک چیست Reza V 0 93 1396/3/31، 03:25 عصر
آخرین ارسال: Reza Vکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان