با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

6 سوئدی در حرم رضوی مسلمان شدند

#1
Star 
خبرگزاری ایرنا: مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با آغاز ماه شعبان شش نفر از اتباع سوئد در حرم مطهر رضوی شهادتین را بر زبان آورده و به دین اسلام گرویدند.

آستان قدس رضوی روز دوشنبه به نقل از سیدجواد هاشمی نژاد گزارش داد: این افراد در نخستین سفر خود به بارگاه منور رضوی دین مبین اسلام را پذیرفته و مذهب تشیع را برگزیدند.

وی افزود: مراسمی با حضور كارشناسان دینی مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در رواق غدیر حرم مطهر رضوی برای این نومسلمانان برگزار شد.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی ادامه داد: این افراد به واسطه ارتباط با خانواده‌ ای ایرانی با دین اسلام آشنا و پس از تحقیق درباره آن، مسلمان شدند.

وی گفت: یكی از این افراد به نام 'متس اریك برتبرگ' پس از مسلمان شدن نام 'علی' و همسرش 'گابریلا برتبرگ' نام 'فاطمه' را برای خود انتخاب كرد.

هاشمی نژاد افزود: این زوج میانسال پس از 30 سال زندگی مشترك، به یمن مسلمان شدن خود دوباره در حرم مطهر رضوی پیمان ازدواج بستند و خانم برتبرگ مهریه خود را یك جلد كلام‌ الله مجید و یك شاخه گل یاس به نیت حضرت فاطمه زهرا(س) تعیین كرد.

وی گفت: پترا ماریه ایسگرن، شارلوت الیزابت، جنی ماریا موبرگ و كریسدل چهار سوئدی دیگری بودند كه پس از راهنمایی‌های یك بانوی مسلمان ایرانی و مطالعه كتابهای فراوان از جمله صحیفه سجادیه و نهج البلاغه به دین اسلام روی آوردند.

از ابتدای امسال 10 گردشگر غیرایرانی و غیرمسلمان در حرم مطهر رضوی شیعه شده اند كه در میان آنان پنج سوئدی در اعیاد ماه رجب به دین مبین اسلام گرویدند.
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
#2
تشکر Khordad92 (13)

[تصویر:  baran%20%284%29.gif]
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarksکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان