با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی کتاب ما کودکان مسلمان و 40 شعر زیبا

#1
نیکی به پدر و مادر در قرآن کریم بسیار مورد تأکید قرار گرفته است. خوبی به آنها در کنار پرستش خداوند آمده و این گویای اهمیت این موضوع است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسۀ انتشارات قدیانی، مجلد " ما کودکان مسلمان" سرودۀ مریم اسلامی در نوبت اول چاپ روانۀ بازار کتاب شد.

این کتاب برگرفته از 12 بخش و 171 صفحۀ مصور است که مریم اسلامی در آن به موضوع های مختلفی اعم از: خداوند، به کسی که قرآن بخواند، پاداشی بزرگ خواهد بخشید " خواندن قرآن" . نماز، پلی میان انسان و خداوند است " اهمیت نماز". افراد با ایمان کسانی هستند که به امانت ها و پیمان های خود وفادارند" امانت‌داری". نیکی به پدر و مادر باعث افزایش عمر و روزی است، و فرزندان نباید از این موضوع غفلت کنند" نیکی به پدر و مادر". برای خوب زندگی کردن با مردم، باید اموری را در نظر بگیریم. ارتباط با همسایگان و چگونگی رفتار با آنها " حق همسایه". هر کس راست بگوید نجات می یابد " راست گویی". اگر شکرگزاری کنید نعمت های شما بیشتر خواهد شد " شکرگزاری". روزه یکی از امور واجب و عبادت های مهم دینی است" روزه". نظافت و پاکیزگی در اسلام، همیشه در جامعه ی اسلامی مطرح بوده است" پاکیزگی". انسان ها نزد پروردگار دارای مقام بالایی نسبت به دیگر موجودات هستند" مراقبت از خود" . حفظ اسرار را باید از خدا یاد گرفت " رازداری". یکی از نشانه های ایمان پایبندی به عهد و ایمان است " خوش قولی"، پرداخته است.

مامک رزمگیر و منصوره محمدی، تصویرگران این مجموعه با زیبایی متفاوتی که در چیدمان تصاویر ایجاد کرده اند توانستند ارتباط بسیار خوبی با مخاطب برقرار کنند.

زبان ساده و عمیقی که مریم اسلامی در سروده های خود به کار برده می تواند مهم ترین مفاهیم را به زیباترین شکل بیان کند، در قسمتی از این کتاب آمده: " تا وضو می گیرد او/ غصه اش کم می شود/ صورتش مثل گل است/ قطره شبنم می شود/ من کنار پنجره/ می کنم او را نگاه/ پشت نرده آسمان/ کوچک است و راه راه/ می دوم توی حیاط/ می نشینم پیش او/ خوب دقت می کنم/ یاد می گیرم وضو ... .

منبع : کتاب کودک
پاسخ
#2
Khordad92 (13)
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی کتاب هر فکری را زیاد جدی نگیر kianoosh. 0 97 1395/10/13، 06:01 عصر
آخرین ارسال: kianoosh.
  کتاب تخصصی behincontrol 0 148 1395/8/8، 01:54 عصر
آخرین ارسال: behincontrol
Star کتاب در سالی که گذشت fateme 4 281 1395/1/2، 07:52 عصر
آخرین ارسال: Sαяα
  معرفی کتاب:ساعت ها +عکس asali 4 254 1394/3/23، 02:20 عصر
آخرین ارسال: خان داداش
  معرفی کتاب: روانشناسی کمرویی و روش درمان SHIVaa 6 387 1394/2/17، 10:17 عصر
آخرین ارسال: Sαяαکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان