با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

حرکات شما توسط وای‌ فای ردیابی می‌شود!

#1
Star 
خبرگزاری ایسنا: اگر هر روز از یک مسیر مشخص برای رفتن به محل کار، خانه، دانشگاه یا خرید استفاده کنید، ردیابی تمام حرکات شما بسیار ساده خواهد بود.

وقتی در حال قدم زدن و پیاده‌روی هستید و گوشی هوشمندتان در جیب شما جا خوش کرده، هر بار که از محدوده تحت پوشش وای‌فای خارج می‌شوید از خود ردپایی به‌جا می‌گذارید که فرد دیگری می‌تواند آن را برداشته و دنبال کند؛ مانند این‌که در یک مسیر ناشناخته مانند یک جنگل به اکتشاف مشغول هستید و برای این‌که راه برگشت را گم نکنید، در فواصل مسیر خرده‌سنگ می‌ریزید؛ در این‌جا هم با خرده‌سنگ‌های دیجیتالی روبرو هستیم.

وقتی این سیگنال‌های دیجیتالی در کنار هم قرار گیرند تشکیل یک نقشه را می‌دهند. حتی اگر گوشی روشن باشد ولی از داخل تنظیمات، وای‌فای را غیرفعال کنید، برخی از نرم‌افزارها مانند آندروید گوگل (نسخه 4.3 به بعد) می‌توانند همچنان مناطق تحت پوشش وای‌فای را شناسایی کند و این یعنی ساخت یک سیگنال ردیابی.

اگر هر روز از یک مسیر مشخص برای رفتن به محل کار، خانه، دانشگاه یا خرید استفاده کنید، ردیابی تمام حرکات شما بسیار ساده خواهد بود.

این حالت زمانی رخ می‌دهد که شخصی از ردیابی وای‌فای استفاده کند. روشی که برای رجیستر ساده یک دستگاه در زمانی است که به یک هات‌اسپات وای‌فای وصل می‌شود. این مسأله در یکسری از مقالات ارائه شده در École polytechnique fédérale de Lausanne در کشور سوئیس به چاپ رسیده است.

دکتر آنتونین دانالت از آزمایشگاه حمل و نقل و موبیلیتی، مسیر ده‌ها دانشجو و کارمند خوابگاه دانشجویان را زیرنظر گرفت. او موفق شد در یک بازه زمانی 10 روزه حدود دو میلیون نقطه را که توسط آنتن‌های وای‌فای 789 گرفته شده بود؛ ثبت و ضبط کند. با مطالعه این نقاط، او هرگونه تغییر در مسیرهای طی‌شده توسط هر فرد را متوجه شد و فهمید که کدام‌یک از آن‌ها رهگذران هر روزه هستند و کدام‌یک عابرینی که به‌طور تصادفی از آن مسیر رد شده‌اند.

دکتر دانالت از این تحقیق به‌عنوان تز دکترای خود استفاده کرد. اطلاعاتی که توسط او ارائه شده می‌تواند به‌عنوان یک مدل و الگو توسط کمپانی‌هایی که علاقه‌مند به فهمیدن الگوهای رفتاری مانند راه‌رفتن یا غذاخوردن یا سایر عادت‌های افراد مختلف هستند، کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. البته باید گفت که متأسفانه این اطلاعات می‌تواند استفاده‌های منفی نیز داشته باشد.
پاسخ
#2
Khordad92 (13)


محبوبترین سایت مدل لباس در ایران

www.mihanmode.com

www.bestfashion.ir
پاسخ
#3
جالب بودKhordad92 (13)
[تصویر:  19harshly5u093jyjlx9.jpg]
پاسخ
#4
Toop (158)
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarksکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان