با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

وضعیت قرمز آب 5 کلانشهر کشور

#1
Star 
خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از وضعیت قرمز منابع آبی 5 کلانشهر کشور در تابستان آینده خبر داد.


رحیم میدانی اظهار داشت: پیش از این 6 کلانشهر کشور دارای وضعیت تنش آبی بودند که با توجه به بارش‌های اخیر شهر بندرعباس از تنش آبی خارج شد.

وی تصریح کرد: با توجه به بارش‌های خیلی خوب اخیر در حوضه سد شمیل و نیان و سد میناب حدود 40 میلیون مترمکعب آب به منابع آب این سدها افزوده شد که مشکلات تامین آب تابستان بندرعباس را تا حدودی برطرف کرد.

وی با بیان اینکه شهرهای کرمان، بوشهر، شیراز، مشهد و همدان همچنان در وضعیت تنش منابع آبی هستند، گفت: در کوتاه‌مدت طرح‌های بزرگی برای رفع مشکلات این شهرها نمی‌توان اجرا کرد، ولی همه تلاش‌ها و اقدام‌های اضطراری در حال انجام است تا مردم این شهرها با مشکلات جدی مواجهه نشوند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در خصوص اولویت‌های این بخش در سال 95 گفت: طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی کشور کماکان در راس برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد تا ما این وضعیت نابه‌سامان منابع آب زیرزمینی را ساماندهی کنیم.

وی اظهار داشت: اگر این موفقیت نصیبمان شود تحولی در روش‌های مدیریت منابع آب کشور است و بقیه برنامه‌های ما در قالب برنامه های میان‌مدت و بلندمدت طراحی شده است.

میدانی یکی از برنامه‌های مهم طرح تعادل‌بخشی منابع آب را برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: ما برای این موضوع در سطح ملی یک مشاور انتخاب کردیم تا با روش‌های علمی نسبت به ارتقای آگاهی عمومی و مدیریت مصرف بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه ششم به صورت ویژه به موضوع آب پرداخته شده است، افزود: این موضوع برای ما اهمیت دارد و از سوی دیگر مسئولیت ما را سنگین می‌کند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از مردم خواست که با همکاری یکدیگر بهره‌وری آب را افزایش داده و در مصرف صحیح آب تلاش کنیم.

پاسخ
#2
Mehr91 (24)
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اعلام وضعیت فوق‌ العاده در آلمان خان داداش 1 134 1395/5/2، 02:24 عصر
آخرین ارسال: sonia
  وضعیت اعزام به عتبات و حج در سال 95 fateme 1 100 1395/1/12، 03:09 صبح
آخرین ارسال: fateme
  آخرین وضعیت بازار میوه در روزهای پایانی سال 3Pehr 2 155 1394/12/26، 10:01 عصر
آخرین ارسال: Sαяα
  وضعیت تعطیلی مدارس تهران روز سه شنبه Sαяα 3 302 1394/9/3، 12:12 صبح
آخرین ارسال: fateme
  وضعیت خرید خدمت سربازی مشمولان غایب asali 4 297 1394/3/23، 02:22 عصر
آخرین ارسال: Rihannaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان