با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

چراغپور: استقلال 75 درصد قهرمان لیگ است

#1
Star 
چراغپور: استقلال 75 درصد قهرمان لیگ است

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: اگر استقلال در صدر جدول است نمی‌توان گفت این تیم بد بازی می‌کند ولی عوامل مختلفی در چشم نواز بازی نکردن این تیم وجود دارد.


پس از بازی هفته بیست و دوم تیم استقلال مقابل راه‌آهن اعضای کادر فنی این تیم اعتقاد داشتند آبی‌پوشان زیبا بازی کردند و در این مورد صحبت‌های زیادی مطرح شد.

در تماس با جلال چراغپور کارشناس فوتبال کشورمان پیرامون عملکرد فنی تیم استقلال و نفر به نفر این تیم از ابتدای فصل تا امروز سؤالاتی را مطرح کرد.

چراغپور ضمن واکاوی عملکرد بازیکنان استقلال و مبحث زیبا بازی کردن و یا چشم‌نواز بازی نکردن آبی‌پوشان شانس قهرمانی این تیم را بیشتر از تیم‌های دیگر دانست و مدعی شد اگر بخواهیم شرایط بازی‌ها را در ادامه جدول بررسی کنیم آبی‌پوشان تهرانی 75 الی 80 درصد شانس قهرمانی دارند مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد.

وی در ابتدای صحبت‌های خود در خصوص اظهارنظر برخی مربیان این تیم بعد از دیدار با راه‌آهن مبنی بر اینکه آبی‌پوشان زیبا بازی کردند، گفت: من صحبت‌هایم را این گونه می‌گویم، تیمی که تیم اول باشگاه‌های ایران است و در صدر جدول حضور دارد به هیچ عنوان نمی‌توان گفت که بد بازی می‌کند. این حرف اصلاً منطقی نیست و هیچ عقل سلیمی چنین موضوعی را تأیید نمی‌کند.

وی تأکید کرد: در فوتبال به جز دو بحث بد یا خوب بازی کردن مسائل دیگری هم باید سنجیده شود به طور مثال چشم‌نواز بازی کردن خودش بحث دارد یا فوتبالی که استقلال بازی می‌کند نتیجه‌گرا (game گرا) است. بحث دیگری هم وجود دارد، می‌توان گفت فوتبال استقلال به جای بحث تکنیکانه درگیرانه است. در این تقسیم‌بندی‌ها می‌توانیم ظریف‌تر جلو برویم و استقلال را تعریف کنیم.

چراغپور ادامه داد: من چند شب پیش دیدم مجید صالح در یک برنامه تلویزیونی از عملکرد تیمش دفاع کرد. به نظرم نوع دفاع او در مقابل سؤالی که از وی پرسیده شده بود خوب بود اما سؤال ضعیف بود که صالح از آن دفاع کرد. اگر بخواهیم علمی صحبت کنیم شاید صحبت‌های مربی تیم استقلال درست نباشد اما وقتی به آن شکل سؤال پرسیده می‌شود جواب مربی تیم استقلال هم قابل دفاع است.

کارشناس فوتبال کشورمان تأکید کرد: در بحث اول باید به تغییرات استقلال در این فصل اشاره کنیم. به طور مثال این تیم تغییراتی را در ترکیب خود ایجاد کرد. شما اگر در تحریریه خودتان هم چند نفر را جابه‌جا کنید قاعدتاً درک متقابل پایین می‌آید و در استقلال هم همین گونه است. نفرات عوض شدند و این درک متقابل بازی به بازی اتفاق می‌افتد. برایتان رئال مادرید را مثال می‌زنم. درست است که این تیم با شوت و یا خلاقیت بازیکنانش در برخی بازی‌ها برنده می‌شود اما زیدان هم گرفتار درک متقابل در تیمش شده است یا مثلاً در بارسلونا ‌آرداتوران با احتیاط و آرام آرام به ترکیب اضافه می‌شود که درک متقابل در این تیم از بین نرود. آنها این تفکر را دارند که اگر اتفاقی برای اینیستا رخ داد توران بتواند خلأ او را پر کند و مبحث درک متقابل هم در آن اجرا شود.

چراغپور افزود: در استقلال هم همین گونه است وقتی بیش از 4، 5 بازیکن در این تیم تغییر می‌کند باید انتظار داشته باشیم که درک متقابل کمی طول بکشد. استقلال برای اینکه از هدف خود دور نشود فعلاً با سیاست نباختن و پیروزی‌های خفیف کارش را جلو می‌برد تا به آن نظم و انضباط تیمی که مدنظرش است برسد. این برنامه را در فولاد با اسکوچیچ هم دیدیم. شما دقت کنید وقتی در ابتدای فصل نفرات اصلی فولاد از این تیم رفتند این تیم کاملاً افت کرد ولی حالا اسکوچیچ به نظم و انضباط مدنظر خودش دست پیدا کرده تا جایی که این تیم سایپایی را شکست می‌دهد که یکی از تیم‌های باثبات از لحاظ درک متقابل است.

وی در ادامه گفت‌وگو با فارس، تأکید کرد: باید واقعیت را پذیرفت نمی‌توان همزمان هم انتظار برد داشت و هم بازی زیبا. از طرفی شاید عده‌ای انتظار داشته باشند تیم (نو هم شود) طبیعی است در مقطعی که تغییرات وجود دارد و استقلال باید امتیاز هم جمع کند این تیم کمی با عجله بازی کند و تعداد گل‌هایی که زده می‌شود کم باشد.

به گزارش فارس، جلال چراغپور در ادامه به این موضوع اشاره می‌کند که چرا یک تیم خوب بازی می‌کند و هفته بعد عملکرد مناسب‌تری ندارد.

وی می‌گوید فوتبال تنیس روی میز نیست که همیشه یک ورزشکار بتواند همه ضرباتش را دقیق بزند. این قیاس مع‌الفارق است. ممکن است در یک مسابقه همه عوامل یک تیم دست به دست هم بدهند تا نتیجه حاصل شود و برعکس در یک مسابقه همه عوامل نتوانند خودشان را نشان دهند. اینها حتماً دلیل دارد. من این روزها می‌بینم که مربیان با یک بدعت غلط در نشست‌های خبری می‌گویند امروز خوب نبودید و یا توپ‌های ما به دروازه نرفت اما این گفتمان غلط است. ما باید بگوییم حریف ما را خوب آنالیز کرده بود و تمام راه‌ها را بسته بود. آنها به جای اینکه بگویند حریف آنالیز خوبی از ما داشت می‌گویند امروز روز بد ما بود اما حالا می‌خواهم پست به پست در مورد عملکرد استقلال توضیح بدهم.

وی افزود: در درجه اول استقلال دروازه‌بانی دارد که در نوع خودش نابغه است. این سبک دروازه‌بانی 30 سال پیش در انحصار مرحوم ناصر حجازی بود و بعد از آن مرحوم گلرهایی آمدند که هیچ کدام تکنیک و ظرافت دروازه‌بان استقلال را نداشتند حتی عابدزاده و میرزاپور چون آنها گلرهای فیزیکی و دارای خشونت بدنی بالا بودند. مهدی رحمتی گلر باهوشی است و اگر در برخی از صحنه‌ها می‌بینید که او گل‌های غیرقابل تصور می‌خورد به این دلیل است که پیش‌بینی‌های هوش او درست از آب در نیامده است. مثلاً او در یک ضربه پیچ‌دار واکنش نشان می‌دهد اما یک دروازه‌بان دیگر فقط نظاره می‌کند. استقلال با داشتن این دروازه‌بان به طور عادی اگر قرار است یک بر صفر ببازد مساوی می‌کند و به نظر من میانگین یک و نیم گل در هر بازی از هر تیم جلوتر است یعنی استقلال از هر دو بازی سه گل از حریفش پیش است که این به خاطر سیو‌های مهدی رحمتی است.

چراغپور در خصوص مدافعان استقلال هم این گونه صحبت کرد. ترکیب مدافعین استقلال ترکیبی از هوش و فیزیک و جنگندگی است. مگویان یک دفاع جالب با قدرت بالا و فاکتورهای لازم است و مدافع دیگر این تیم هم درگیرانه بازی می‌کند. پاشنه آشیل خط دفاعی استقلال مدافع راست این تیم است که اقدام به نفوذ می‌کند و اگر تیمی از جناح چپ خودش به استقلال فشار وارد کند از فضای پشت‌سر مدافع راست این تیم می‌تواند نهایت استفاده را ببرد.

وی همچنین در خصوص خط هافبک این تیم هم توضیح داد: دو بازیکن ویرانگر با تکل‌های قوی و فیزیک بالا برای این تیم مثل گتوزو بازی می‌کند. چشمی چنین شرایطی دارد و هافبک بعدی امید ابراهیمی است که امسال در نقش طراح و معمار آبی‌پوشان به میدان می‌رود.

چراغپور به خط جلوی خط هافبک استقلال رسید و گفت: آن جلو از نظر من اشکالات شروع می‌شود چون استقلال حمله‌های کلاسیکی ندارد که از آنها استفاده کند. از طرف دیگر در خط حمله یک مهاجم قد بلند و فیزیکی و کلاسیک مثل امین منوچهری که چند سال پیش در این تیم بود می‌توانست گره کار را برای آبی‌پوشان باز کند. همین حالا می‌بینید که رضا عنایتی‌ها می‌توانند در نوک حمله بازی کنند یا حتی مهدی طارمی که از هر 10 موقعیت یکی را گل می‌زند به عنوان یک مهاجم کلاسیک خودش را در حد آقای گل مطرح کرده است.

وی ادامه داد: استقلال روی مرکز تغذیه دچار مشکل است و درست است که یکسری جوان آن جلو می‌دوند و تلاش می‌کنند ولی این حملات اتفاقی و جرقه‌ای است که قطعاً کادر فنی این تیم باید در ادامه راه به فکر حل این مشکل باشد.

چراغپور در خصوص شانس قهرمانی استقلال هم این گونه به خبرنگار فارس، توضیح داد: فکر کنید هفته بیست و دوم هفته پایانی بازی‌ها است و با بازی‌های امروز لیگ تمام می‌شود. استقلال در صدر است و استقلال خوزستان دوم. حالا اگر سه هفته عقب بیاییم باز هم استقلال اول، استقلال خوزستان دوم و نفت، ذوب آهن یا صبا هم شانس سومی داشتند اما باز هم در این بین خبری از پرسپولیس نیست. چون این تیم فرصت‌هایش را در بعضی مواقع از دست داد. ما نمی‌توانیم بگوییم تیمی مثل استقلال که در صدر جدول است همه بازی‌ها را می‌بازد و برای تیم‌های دیگر شانس قائل شویم. اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم عمداً و غیرمنطقی روی کاغذ می‌توانیم استقلال را از صدر کنار بکشیم اما شما همان قدر که برای تیم‌های بالای جدول و مدعی شانس قائل هستید باید برای استقلال هم شانس قائل باشید. فرض کنید پرسپولیس و تراکتورسازی مساوی کردند. آن چیزی که من می‌بینم این است که تراکتورسازی آرام آرام و مورچه‌وار حرکت می‌کند و این رویه قلعه‌نویی همیشه این گونه است که تیم‌هایش به یکباره اوج می‌گیرد. از طرفی استقلال خوزستان هم کمی دچار بحران شده؛ ظاهراً این تیم کمی در پرداختی‌ها دچار مشکل است و ممکن است در ادامه راه جایش را به پرسپولیس بدهد اما پرسپولیس با این روند کجدار و مریض که یا نمی‌بازد و یا بعضی مواقع مساوی می‌کند نمی‌تواند رقیب اصلی استقلال باشد مگر با اتفاقات خاص که با توضیحاتی که در بالا دادم کمتر در فوتبال این اتفاقات رخ می‌دهد.

وی تأکید کرد: از طرف دیگر تیم‌هایی که در آسیا هستند کم کم از لحاظ بدنی افت می‌کنند چون فوتبالیست آسیایی شرایط بدنی دارد که نمی‌تواند مثل بازیکنان رئال مادرید 70 ساعت یکبار به میدان برود پس تیم‌های آسیایی ما هم غرامت حضورشان در این مسابقات را می‌دهند. به نظر من استقلال تهران 75 الی 80 درصد اول، پرسپولیس دوم و استقلال خوزستان سوم می‌شود مگر اینکه استقلال به طور مثال در 4 مسابقه اصلاً نتیجه نگیرد و کار را روی زمین بگذارد و پرسپولیس به یکباره بتازد که این را باید به گذشت زمان سپرد.

خبرگزاری فارس

Khordad92 (10)
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
#2
Khordad92 (13)


محبوبترین سایت مدل لباس در ایران

www.mihanmode.com

www.bestfashion.ir
پاسخ
#3
[تصویر:  650016_rose147.gif]
تشکرات
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایران قهرمان جام جهانی کشتی شد 3Pehr 6 169 1395/3/3، 03:43 عصر
آخرین ارسال: fateme
  تیم ملی تکواندوی ایران قهرمان آسیا شد Bahar 2 146 1395/2/1، 09:04 عصر
آخرین ارسال: خان داداش
  استرالیا قهرمان جام ملت های آسیا شد 3Pehr 4 387 1393/11/11، 11:51 عصر
آخرین ارسال: Rihanna
  سمبوسه‌فروشی قهرمان کشتی جهان+ عکس 3Pehr 9 572 1393/7/16، 02:12 صبح
آخرین ارسال: ◄ŜǾђŘÃß▼şαℓάř►
  قهرمان مسابقات ووشو زنان جهان: به حجابم افتخار می کنم +عکس MOHAMMAD 7 884 1393/7/10، 11:54 عصر
آخرین ارسال: nayyerکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان