با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

تشخیص بیماری از صدای تنفس بیمار

#1
Star 
تشخیص بیماری از صدای تنفس بیمار

دانشمندان در دانشگاه هیروشیما، روشی را ابداع کرده اند که می‌‌تواند به کمک پزشکان آمده و مشکلات ناشی از خطای پزشکان یا شرایط بد – برای مثال وجود نویز یا صداهای مزاحم در محیط- را کاهش دهد.


کاوه جهان آرای‬‎: همانطور که احتمالا تجربه‌اش را داشته اید، گوش کردن به صدای تنفس بیماران بخش مهمی از تشخیص بیماری‌‌ها توسط پزشکان محسوب می‌‌شود. اما مشکلی که در این روش تشخیصی وجود دارد عدم استاندارد بودن آن و وابسته بودن آن به دقت پزشک و شرایط انجام معاینه است به صورتی که نمی‌‌توان از تشخیص اولیه به این روش توسط پزشک اطمینانی حاصل کرد.

[تصویر:  aajwgr64p61qh9ty4lk.jpg]
دانشمندان در دانشگاه هیروشیما، روشی را ابداع کرده اند که می‌‌تواند به کمک پزشکان آمده و مشکلات ناشی از خطای پزشکان یا شرایط بد – برای مثال وجود نویز یا صداهای مزاحم در محیط- را کاهش دهد. این سامانه‌‌ی الکترونیک همچنین می‌‌تواند هر نوع صدای موجود در سامانه تنفسی فرد را با مشکلات و نابهنجاری‌‌های محتمل در آن ارتباط دهد.

این ابزار تشخیصی که در همکاری با دانشگاه فوکوشیما توسعه پیدا کرده است، شامل یک استتوسکوپ الکترونیکی است که در همراهی با یک نرم افزار رایانه‌‌ای می‌‌تواند صدای تنفس شخص را به صورت تصویری در بیاورد.

برای ساخت این نرم افزار، دانشمندان می‌‌بایست ابتدا بانکی از داده‌‌های مربوط به ۸۷۸ بیمار با بیماری تشخیص داده شده را طبقه بندی می‌‌کردند. این داده‌‌ها پس از آن به وسیله‌‌ی الگوریتم ریاضی که میزان طول، فرکانس و شدت صدای ناشی از ریه‌‌ها را تشخیص می‌‌داد، مورد تحلیل قرار می‌‌گرفت تا بتوان هر یک از دسته بندی‌‌ها را به بیماری خاصی اختصاص داد.

[تصویر:  1sw3piboa09lxatgeba1.jpg]
در نتیجه‌‌ی این فرایند، هنگامی که صدایی توسط این استتوسکوپ الکترونیکی ضبط می‌‌شد، نرم افزار می‌‌تواند با استفاده از رایانه یا تلفن هوشمند به انالیز صدا پرداخته و آن را به صورت تصویری در بیاورد. به بیان دیگر نرم افزار با تطبیق دادن صدای ضبط شده با بانک داده‌‌ی صداهای پیشین و در نظر گرفتن مشخصات آن‌‌ها می‌‌توانست نوع بیماری فرد مورد آزمون را بر پایه‌‌ی داده‌‌های پیشین تشخیص داده و اعلام کند. همچنین این نرم افزار از قابلیت تشخیص چند بیماری به صورت همزمان نیز برخوردار است به بیان دیگر اگر تحت شرایطی خاص دو بیماری به صورت همزمان در بیماری ظهور کرده باشند، این نرم افزار قادر به تشخیص و تفکیک هر دوی آن‌‌ها نیز هست.

برنامه آینده‌‌ی این گروه، انتقال این نرم افزار به تلفن‌‌های هوشمند و شخصی سازی آن برای استفاده خود بیماران در خانه است تا این دست بیماران بتوانند شرایط سلامتی خود را به صورت دائمی تحت نظر داشته باشند. بهره گیری از چنین ابزارهایی امروزه به شدت در حال پیگیری توسط شرکت‌‌های مختلف است، ابن مورد به ویژه در ابزارهای پوشیدنی به شکل پررنگی به ظهور رسیده است، به نظرتان آینده‌‌ی این ابزارها در کشور ما به چه سمتی خواهد رفت؟ واردات یا توسعه‌‌ی محصولات مبتنی بر دانش بومی کشور؟ اگر شرکت‌‌ها یا استارت آپ‌‌هایی فعال در این زمینه می‌‌شناسید آن را در بخش نظرات به سایر دوستان معرفی کنید.
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
#2
Khordad92 (13)


محبوبترین سایت مدل لباس در ایران

www.mihanmode.com

www.bestfashion.ir
پاسخ
#3
[تصویر:  650016_rose147.gif]
تشکرات
پاسخ
#4
W38
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
#5
Khordad92 (13)

در جامعه ای که مردم از نعمت آزادی محروم هستند،"عشق"
فرصتی برای تجربه کردن آزادی است ...


هنر رمان | میلان کوندرا

پاسخ
#6
Mehr91 (24)
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star کاغذی که ویروس زیکا را تشخیص می‌دهد fateme 3 132 1395/2/22، 07:02 عصر
آخرین ارسال: fateme
Star تشخیص بیماری‌های ریوی با گوشی! fateme 2 127 1395/2/20، 10:06 عصر
آخرین ارسال: خان داداش
  تشخیص زود هنگام و ارزان سرطان در ایران fateme 3 229 1395/2/4، 12:39 عصر
آخرین ارسال: Bahar
Star تشخیص زود هنگام و ارزان سرطان در ایران fateme 3 245 1395/1/11، 01:43 صبح
آخرین ارسال: avareh
Star بیماری به نام «بوسه» Sαяα 6 594 1393/11/5، 07:42 عصر
آخرین ارسال: SHIVaaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان