با کلیک روی +۱ توپترینها را در گوگل معتبر کنید
 کسب در آمد اینترنتی قانونی و تضمینی
امتیاز موضوع:

تنگه رغز داراب

#1
Photo 
تنگه رغز داراب

تنگه و دره رغز داراب یکی از جاذبه های مهم و بسیار زیبای گردشگری به دلیل چشمه های فراوان دارای آبشار های بسیاری در جنوب استان فارس و در ۳۰ کیلومتری شهرستان داراب قرار دارد.

تعداد ۶۴ آبشار از این دره جاری شده است که از این تعداد ۱۲ آبشار نیازمند فرود با طناب است. که ارتفاع فرودها از این آبشار ۶ تا حداکثر ۶۵ متر متغیر است و ما بقی آبشار ها با پرش در آب قابل گذر است.

حوضچه های زیر آبشار ها از ۶ تا حداکثر ۲۰ متر عمق دارند که مناظر بسیار دیدنی و شگفت انگیز این آبشار ها قابل وصف نیست.

این تنگه که از دو طرف با دیواره هایی بلند محصور شده است به طول ۴ کیلومتر در امتداد شمال به جنوب که از خود چشمه رغز تا دره جنوب تعداد ۶۰ آبشار و حوضچه طبیعی وجود دارد که تنها ۱۴ آبشار و آبگیر دره جنوبی مورد توجه عموم مردم و کوهنوردان است که با رسیدن به آخرین آبشار دره جنوبی به ارتفاع ۳۵ متر به بن بست می رسد .

در قسمت بن بست که از مسیر دیگری فابل پیمایش است ، دارای جنگلی زیبا می باشد که محل شروع آب رغز است و با ۳ ساعت کوهپیمایی برای رسیدن به این منطقه وقت نیاز است.

سرچشمه آب رغز که این منطقه می باشد با ایجاد حوضچه ها و آبشارهای طبیعی تا دره جنوبی ادامه دارد و در پایان در آبگیرهای انتهایی به زمین باز می گردند.

از آبشارهای این دره که ارتفاع زیادی دارند می توان به آبشار نگین به ارتفاع ۱۶ متر، مترآبشار گلاب حوضچه به ارتفاع ۱۱ متر، آبشار حکمت به ارتفاع ۱۱ متر، آبشار کبوتر به ارتفاع ۲۵ متر ، آبشار دماغه(فراز) به ارتفاع ۱۲ متر، آبشار آذرخش به ارتفاع ۶۵ متر، آبشار وداع به ارتفاع ۴۶ متر اشاره کرد.

[تصویر:  mr9e7z66o8dpvaa0a2w2.jpg]

[تصویر:  1r2rx1yqrz5645en5w8.jpg]

[تصویر:  b6beq1ub6y7ki49hxcjr.jpg]

[تصویر:  y24kkwk35qgwcqu1xat.jpg]

[تصویر:  869l3zem6jwjcek1i4gm.jpg]
اعتیاد هم دلیل زیبایی است برای مردن

وقتی که تزریق هوای تو باشد

[تصویر:  heart.gif]
پاسخ
#2
Khordad92 (13)
پاسخ
« قدیمی‌تر | جدیدتر »


Bookmarks

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تنگه واشی شاهزاده 4 941 1396/6/22، 05:15 عصر
آخرین ارسال: saman tavasoliکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان